Informacje dotyczące urazów zawodników

Podczas przerwy reprezentacyjnej kilku zawodników nabawiło się drobnych urazów i w tym newsie dowiecie się więcej na temat ich stanu zdrowia. W tym tekście dowiecie się również jak wygląda sytuacja zawodników, którzy już od dłuższego czasu są kontuzjowani.

N’Golo Kante

Niepokojącą sytuacją dla Chelsea jest uraz Kante, którego nabawił się podczas przerwy reprezentacyjnej. Francuz miał pierwotnie wystąpić w piątkowym meczu przeciwko Islandii, lecz z powodu urazu nie pojawił się na boisku. Deschamps wypowiedział się na temat stanu zdrowia N’Golo.

– Kante poczuł ból w mięśniu przywodziciela. Powiedział nam, że nie jest gotowy na mecz. – Podjąłem decyzje, aby Francuz nie wystąpił w tym meczu, aby stan jego zdrowia nie pogorszył się. – Nie sądzę, że jest to coś poważnego, lecz nie mam pewności.

Andreas Christensen

Kolejnym ciosem dla Franka Lamparda jest uraz Christensena, którego nabawił się podczas przerwy reprezentacyjnej. W trakcie meczu przeciwko Szwajcarii, 23-latek trzymał się za pachwinę i widać było ból na twarzy Duńczyka. Nie wiadomo co dokładnie dolega Andreasowi i najprawdopodobniej nie będzie gotowy na mecz Premier League przeciwko Newcastle.

Emerson Palmieri

Włoch doznał kontuzji podczas wrześniowego zgrupowania kadry, lecz wrócił na mecz z Liverpoolem. W tym meczu rozegrał jedynie 15 minut po czym został zmieniony z powodu urazu. Przed spotkaniem z Brighton, Lampard powiedział, że możliwy jest powrót Emersona po październikowej przerwie reprezentacyjnej. Obrońca miał problemy ze ścięgnem.

Antonio Rudiger

Niemiec po raz pierwszy na boiskach Premier League pojawił się w wygranym 5:2 meczu przeciwko Wolves. Antonio rozegrał jedynie pierwszą połowę, gdyż poczuł ból i został zmieniony. Od tego czasu Rudiger nie rozegrał ani minuty. Wypowiedź Lamparda na temat stanu Niemca: – Toni ma powtarzające się urazy w pachwinie, więc nie jest to kolano. – Próbujemy znaleźć odpowiednie rozwiązanie, ponieważ nadal odczuwa ból. Mamy nadzieje, że to nie potrwa długo, lecz nie znamy dokładnej daty powrotu Rudigera.

Ruben Loftus-Cheek

Ruben podczas zeszłego sezonu udowodnił swoją wartość pod wodzą Maurizio Sarriego. Niestety w spotkaniu towarzyskim poprzedzającym finał Ligi Europy, Anglik doznał poważnego urazu (zerwane ścięgna Achillesa), który wykluczył go z gry na kilka miesięcy. Pomocnik w dalszym ciągu przechodzi rehabilitacje i jeszcze trochę to potrwa, zanim Loftus-Cheek wróci do pełnej sprawności. Spekuluje się, że Ruben powróci w połowie listopada. Ruben wypowiedział się na temat swojej sytuacji: – Musiałem nauczyć się chodzić od nowa i dopiero co pozbyłem się bólu. Na pewno wrócę silniejszy i zrobię wszystko co w mojej mocy, by być w jeszcze lepszej formie. – Wszystko nad czym pracowałem ma na celu powrót na boisko i jestem na to gotowy.

Marco van Ginkel

Pomocnik jest bardzo długo nieobecny, ponieważ doznał urazu więzadła krzyża przedniego. Holender jest na dobrej drodze do wyzdrowienia. Ostatnio na swoich social mediach opublikował film, na ktorym biegnie na bieżni. Wciąż nie znamy dokładnej daty powrotu na boisko.

Mateo Kovacic

Podczas obecnej przerwy reprezentacyjnej kontuzji doznał kolejny zawodnik Chelsea, Mateo Kovacic. Chorwat został zmieniony podczas niedzielnego meczu przeciwko Walii przez Ivana Rakitica. Nie wiadomo jeszcze jak poważny jest uraz Mateo, lecz spekuluje się, że nie jest to nic poważnego.

Reece James

19-latek dopiero co wrócił po kilkumiesięcznej przerwie z powodu kontuzji, lecz teraz ponownie ma problemy ze zdrowiem. James pierwotnie został powołany do kadry Anglii U-21, lecz jednak nie pojechał na zgrupowanie z powodu urazu kostki. Według Premier Injuries, szanse na to, że James pojawi się w meczu przeciwko Newcastle wynoszą ok. 50%.

Źródło: football.london