Guehi: Przed Callumem wielkie rzeczy
Guehi: Przed Callumem wielkie rzeczy

Guehi: Przed Callumem wielkie rzeczy

Marc Guehi, wychowanek Chelsea zachwalał Calluma Hudsona-Odoi z którym zagrał mecz w reprezentacji Anglii U-21.

– Gdy Callum zdobył swojego drugiego gola nie wiedziałem co powiedzieć, to było coś wspaniałego. To była wspaniała kontra, jednak to jest typ gracza, który potrafi robić takie rzeczy wiele częściej. Myślę, że przed nim naprawdę wielkie rzeczy. Czy jestem zaskoczony? Oczywiście, że nie. Oczekuje się od niego takich rzeczy, znam go od kilkunastu lat. Nie chcę wywierać na nim presji, ponieważ nadal jest młody i się rozwija, myślę jednak, że fani Chelsea już teraz dużo sobie po nim obiecują. Muszę przyznać – powinni czuć podekscytowanie przyszłością Calluma.

– Callum zupełnie się nie zmienił, nadal jest tym samym uśmiechniętym chłopakiem. Lubi rozmawiać z innymi, nadal jest całkowicie przyziemnym człowiekiem, nie wywyższa się.

– Ja także nadal się uczę, gra dla reprezentacji młodzieżowych to na pewno ważne doświadczenie. Mam nadzieję, że zagram w tym sezonie kilka meczów w pierwszej drużynie Chelsea. Chcę się rozwijać i wiem, że to mi pomoże. Jeżeli trener da mi szansę, będę wdzięczny. Gdyby tak się jednak nie stało to nie zamierzam się poddawać, będę po prostu pracował ciężej. Uczę się od wspaniałych graczy w Chelsea oraz od samego menedżera. Wszyscy są skłonni do pomocy, zwłaszcza pozostali defensorzy. Nawet Fikayo mimo swojego wieku stara się mi pomagać. Tak samo jak Andreas.

– Mamy w szatni wielkich liderów takich jak Azpilicueta, on jest w Chelsea bardzo długo, więc mogę się od niego uczyć. Zobaczymy co przyniesie przyszłość.

– To jak dużo młodych graczy występuje w pierwszym zespole The Blues pokazuje jedynie jak dobra praca jest wykonywana w Chelsea. Szkółka doskonale przygotowuje nas do gry w pierwszej drużynie. Zmieniają nam pozycje i formacje, wszystko po to, aby móc grać w różnych warunkach.

– John Terry przez całe życie był wielkim liderem i kapitanem drużyny. Myślę że wielu osób nie zauważało tego, jak dobrze grał obiema nogami. Był świetnym przywódcą, obrońcą, bardzo go cenię. Rozmawiałem z nim wielokrotnie, udało nam się także kilka razy trenować wspólnie. Powiedział nam, że musimy koncentrować się na wszystkim co robimy, jednocześnie nie możemy przestać cieszyć się futbolem.

Źródło: GOAL

O autorze

Michal Malolepszy

Jestem niepoprawnym marzycielem, uwielbiam być kreatywny. Lubię lubić. Czym interesuję się poza piłką? Kocham pochłaniać kulturę - książka, film czy nawet muzyka.

Related posts

Korzystanie z portalu jest całkowicie darmowe, wobec czego prosimy o to, abyś wyłączył program blokujący reklamy.

Strona dzięki czemu może się utrzymywać, a my możemy tworzyć ten portal i rozwijać się jako społeczność!

X
Chelsea24News

FREE
VIEW