Przedmeczowa konferencja Franka Lamparda - Chelsea24News
Przedmeczowa konferencja Franka Lamparda
Przedmeczowa konferencja Franka Lamparda

Przedmeczowa konferencja Franka Lamparda

Już jutro Chelsea zmierzy się z Newcastle. Czas więc na zapis przedmeczowej konferencji prasowej.

– N’Golo Kante nie jest w stanie zagrać jutro, doznał drobnego urazu podczas rozgrzewki przed meczem reprezentacji, a potem nie pozwolono mu wrócić do klubu, aby doleczył uraz, musiał zostać do końca zgrupowania, nie jest więc gotowy na mecz z Newcastle.

– Kovacić doznał stłuczenia, jednak trenował z nami na pełnej intensywności, będzie więc w kadrze na jutrzejszy mecz. Ross nie ma żadnego urazu. Andreas ma problemy mięśniowe, które wykluczą go z gry jeszcze przez kolejne dwa tygodnie.

– Rudiger trenował indywidualnie z trenerami od przygotowania fizycznego, widać postępy. Doznał jednak urazu, który jest bardzo nieprzyjemny. Mimo wszystko trenował, co jest pozytywne, jeszcze trochę pracy przed nim zanim będzie w stanie zagrać, jednak sam fakt, że już trenuje jest pozytywną wiadomością.

– Oczywiście, że Newcastle będzie probowało zagrać z nami tak jak zagrali przeciwko United. Widziałem także ich spotkanie z Tottenhamem, gdzie pokonali się z dobrej strony przy kontrach. Są drużyną, która dobrze reaguje na wydarzenia boiskowe. Musimy więc odpowiednio się przygotować i mieć świadomość, że mogą nas ukąsić. To jednak Premier League, tutaj każde spotkanie jest ogromnym wyzwaniem i nie oczekuje niczego innego niż walki ze strony Newcastle.

– Historia braci Longstaff to coś wspaniałego. Widziałem ich wywiad pomeczowy po spotkaniu z Manchesterem United, pasja aż się wylewała. Nie chcę jednak w taki sposób o nich rozmawiać, ponieważ doceniam ich także jako piłkarzy. Pokazują ogromną miłość do swojego klubu, a fani na pewno to doceniają. Newcastle ma w składzie dwóch dobrych piłkarzy, którzy dadzą wszystko, aby klub wygrywał. Należy im się ogromny szacunek.

– Wydarzenia w meczu z Bułgarią przypominają mi spotkanie z 2011 roku. Byłem wówczas na ławce, jednak doskonale widziałem co się działo na trybunach. Myślę jednak że w futbolu poczyniono ogromne postępy pod tym względem. Przede wszystkim to ludzie na trybunach muszą się zmienić, dobrze jednak że drużyna angielska jest kolektywem. To nie jest zamknięta historia, jednak wszystko zmierza w dobrym kierunku.

– Czy rozmawiałem o tym ze swoimi piłkarzami? Myślę, że nie ma o czym rozmawiać. To silne chłopaki, wiemy że Tammy przeżywał już coś podobnego w tym sezonie, a ja będę ich wspierał zawsze.

– Czy Mount przypomina mi siebie samego? Niezbyt. Oczywiście – grałem jako ofensywny pomocnik jak i on, jednak myślę że nasz styl bardzo się różni. Kocham jego etykę pracy i to jak podchodzi do kolejnych trudności.

– Wiem że tuż przed rozpoczęciem przerwy na reprezentację Didier Deschamps zażartował sobie na temat minut Oliviera Giroud w tym sezonie. Rozumiem, wszyscy chcemy jak najlepiej dla swoich drużyn, on również. Przy Kante jednak nie mamy powodów do śmiechu, ponieważ przed poprzednią przerwą uzgodniliśmy, żeby go nie powoływać ze względu na kontuzje, tak to powinno działać. Teraz jednak było inaczej, doznał urazu przed pierwszym spotkaniem kadry, a przed drugim odbył testy, które wykazały, że nie jest w stanie grać, mimo to usiadł na ławce, to już nie jest śmieszne. Tym bardziej dla samego Kante, ponieważ to doświadczony gracz, który wygrał mundial i na pewno można było tę sprawę rozwiązać lepiej. Byliśmy przekonani, że szybciej wróci do klubu, abyśmy mogli z nim pracować nad powrotem, tak się jednak nie stało. Zabrakło komunikacji. Rozumiem to, że piłkarze mają swoje obowiązki wobec kadry, ale nie w sytuacji, gdy mają kontuzję i nie jest w stanie grać. Z naszego punktu widzenia wiele korzystniej dla niego byłoby, gdyby wrócił z kadry szybciej, moglibyśmy zdiagnozować jego problem i zacząć pracować. Musimy myśleć o długoterminowej perspektywie, poza tym nikt nie skorzystał na tym, że N’Golo został razem z kadrą na drugi mecz – Chelsea, Francja oraz Kante tylko stracili.

– Czy przerwa na kadry zaburzy naszą serię? Mam nadzieję, że nie. Musimy ciężko pracować cały czas i poprawiać aspekty naszej gry. Musimy z miejsca wrócić do tego co było przed dwoma tygodniami.

– Czy jesteśmy faworytem? Zbyt łatwo skreśla się niektóre drużyny. Oczywiście – z zewnątrz wygląda to tak jakbyśmy byli murowanym faworytem, jednak to byłby błąd, gdybyśmy tak podeszli do tego spotkania. Znamy Newcastle i wiemy na co ich stać. To bardzo zorganizowana drużyna, musimy kontrolować mecz i piąć się coraz wyżej. Musimy mądrze atakować i tworzyć sobie okazje do strzelania bramki. Oczekuję od drużyny siły, fizyczności i dobrej gry.

– Przerwa na reprezentacje dała mi nieco przerwy, mogłem spędzić czas z rodziną i cieszyć się ponownie tym, że tu mieszkam. To bardzo odświeżające, nie zapomnieliśmy jednak o pracy z piłkarzami, którzy zostali w klubie.

– Często czytam, że młodzi piłkarze dostają tyle szans w tym sezonie ze względu na to, że mamy zakaz transferowy. Uważam, że to kłamstwo, zwłaszcza gdy popatrzymy na to, jakich konkurentów w walce o skład mają. Abraham musi walczyć o miejsce w składzie z takimi zawodnikami jak Batshuayi czy Giroud, a Mount z Kovaciciem czy Barkleyem. Młodzi chłopcy bardzo ciężko pracowali na treningach, dlatego otrzymali szansę. Codziennie rywalizują o miejsce w zespole i robią to doskonale. Przed każdym meczem dokonuje nowego wyboru i oni wiedzą doskonale, że nie mogą odpuścić na choćby sekundę.

– Od czasu do czasu rozmawiamy z Jose. Wszystko jest dobrze między nami. Jestem menedżerem już ponad rok, więc rozumiem, że czasami nie można się zbyt mocno gniewać o słowa innych. Myślę jednak, że między nami panuje dobra relacja.

– Harry Redknapp to dla mnie wuj Harry, więc byłoby dziwne, gdybym nie rozmawiał z nim o piłce. To wspaniałe jak bardzo pomógł mi z pracą w Derby County. Jestem mu wdzięczny za wszystko co dla mnie zrobił.

– Mam wspaniałe relacje z innymi menedżerami, dostałem kilka wspaniałych rad od Guusa Hiddinka.

Źródło: Football London

O autorze

Michal Malolepszy

Jestem niepoprawnym marzycielem, uwielbiam być kreatywny. Lubię lubić. Czym interesuję się poza piłką? Kocham pochłaniać kulturę - książka, film czy nawet muzyka.

Related posts

Korzystanie z portalu jest całkowicie darmowe, wobec czego prosimy o to, abyś wyłączył program blokujący reklamy.

Strona dzięki czemu może się utrzymywać, a my możemy tworzyć ten portal i rozwijać się jako społeczność!

X
Chelsea24News

FREE
VIEW