Raport z obozu rywala: Chelsea vs Newcastle - Chelsea24News
Raport z obozu rywala: Chelsea vs Newcastle

Po prawie dwóch tygodniach przerwy od Premier League, Chelsea w najbliższą sobotę o godzinie 16:00 na Stamford Bridge podejmie zespół Newcastle. Ostatni mecz obu drużyn został rozegrany 12 stycznia i zakończył się zwycięstwem The Blues. Jak wygląda sytuacja naszych rywali przed tym meczem?

Forma

Newcastle w ostatnim meczu przed przerwą reprezentacyjną niespodziewanie wygrało z Manchesterem United 1-0. Jednak wcześniejsze spotkania w ich wykonaniu nie wyglądały już tak dobrze- seria 4 meczów bez zwycięstwa. Popularne Sroki strzeliły tylko 5 bramek w tym sezonie Premier League (drugi najgorszy wynik w lidze). Aktualnie zajmują 16 miejsce w tabeli z dorobkiem 8 punktów. Statystyki ostatnich trzech spotkań ligowych:

Sytuacja kadrowa

Do treningów podczas przerwy reprezentacyjnej wrócił obrońca Florian Lejeune. Matt Ritchie nadal leczy kontuzję kostki, dlatego nie będzie dostępny na mecz z Chelsea.