Wymęczone zwycięstwo z Newcastle - seria Chelsea trwa! - Chelsea24News
Wymęczone zwycięstwo z Newcastle – seria Chelsea trwa!
Wymęczone zwycięstwo z Newcastle – seria Chelsea trwa!

Wymęczone zwycięstwo z Newcastle – seria Chelsea trwa!

Dzisiejsze spotkanie było pozornie bardzo łatwym meczem otwierającym serię spotkań po kolejnej przerwie reprezentacyjnej. Wszak Newcastle to drużyna, która do końca sezonu powinna lękać się spadku, a Chelsea walczy o czołową czwórkę. Tak dzisiaj jednak nie było, różnice między obiema ekipami były, jednak nie tak duże jak wydawało się na początku.

W pierwszej połowie brakowało przede wszystkim intensywności. The Blues atakowali, jednak nie potrafili zaskoczyć Newcastle. Rywale natomiast chcieli bronić korzystnego wyniku, jakim był z pewnością remis na Stamford Bridge.

Jeszcze w pierwszej odsłonie doszło do pierwszej zmiany w zespole Chelsea – Ross Barkley doznał urazu i przed końcem pierwszej połowy na boisku pojawił się Mateo Kovacić.

W drugiej połowie Chelsea nacierała z większym animuszem, zamykając Newcastle na ich połowie. Jedna z akcji przyniosła upragnionego gola – Pulisic podał do Hudsona-Odoi, ten odegrał do Alonso, a Hiszpan znakomicie uderzył piłkę, nie dając szans Dubravce.

Choć Chelsea mogła (zwłaszcza w drugiej połowie) zdobyć więcej goli, to cuda w bramce wyprawiał bramkarz rywala. Swoje szanse mieli między innymi Pulisic oraz Abraham.

Drugą zmianą w spotkaniu było zejście Mounta, a na jego miejscu pojawił się wspomniany wyżej Christian Pulisic. Ostatnią zmianą w meczu było wejście Reece James, Anglik zadebiutował w Premier League zmieniając Calluma Hudsona-Odoi.

Dzisiejsze spotkanie było o wiele trudniejsze niż się spodziewaliśmy, jednak ostatecznie The Blues dopisują sobie kolejne trzy oczka, przedłużając serię zwycięstw do pięciu. Drużyna Franka Lamparda dokłada wreszcie element stabilizacji, co jest kluczowe w kontekście całego sezonu. Mecz na pewno nie zachwycał, jednak gracze Chelsea stworzyli sobie kilka okazji i wynik powinien wyglądać wiele okazalej.

O autorze

Michal Malolepszy

Jestem niepoprawnym marzycielem, uwielbiam być kreatywny. Lubię lubić. Czym interesuję się poza piłką? Kocham pochłaniać kulturę - książka, film czy nawet muzyka.

Related posts

Korzystanie z portalu jest całkowicie darmowe, wobec czego prosimy o to, abyś wyłączył program blokujący reklamy.

Strona dzięki czemu może się utrzymywać, a my możemy tworzyć ten portal i rozwijać się jako społeczność!

X
Chelsea24News

FREE
VIEW