Cahill: To był dziwny sezon - Chelsea24News
Cahill: To był dziwny sezon
Cahill: To był dziwny sezon

Cahill: To był dziwny sezon

Gary Cahill ujawnił, że musiał wziąć reżim treningowy w swoje ręce, aby poprzedni sezon za kadencji Maurizio Sarriego nie poszedł kompletnie na marne. Gary w sezonie 2018/19 wystąpił w zaledwie dwóch spotkaniach Premier League oraz w sześciu meczach pucharowych, mimo to iż był ciągle pierwszym kapitanem Chelsea.

Anglik był mocno zdeterminowany, żeby pozostać w dobrej formie, aby po sezonie bez problemu mógł znaleźć dobry klub. W wywiadzie dla Sunday Times powiedział:

– Rozmawiałem z menedżerem i powiedziałem mu, że będę pracował jeszcze więcej, a gdy dostanę trochę czasu na boisku to problem będzie rozwiązany. Nie mogę sobie pozwolić na dwa lub trzy miesiące bez gry i potem liczyć na to, że zagram w Premier League.

Dla Cahilla oznaczało to stworzenie własnego harmonogramu treningów, który najlepiej odpowiadałby intensywności rytmu meczowego. Trening z pierwszą drużyną został uzupełniony dodatkową pracą fitness zarówno na boisku, jak i na siłowni.

Mówiąc o poprzednim sezonie, Anglik odnosi się do swojej wypowiedzi, w której to mówił, że musiał pracować jeszcze więcej niż podczas treningów zespołowych, gdyż nie był w rytmie meczowym. Pracował bardzo dużo fizycznie, lecz brakowało mu zdecydowanie meczów.

Ta ciężka indywidualna praca popłaciła, gdyż tego lata Gary podpisał kontrakt z Crystal Palace i ponownie trenuje pod skrzydłami Roya Hodgsona. Po tym transferze powiedział:

– Moim celem był powrót do regularnej gry. Ubiegły rok był dziwnym sezonem. Przez większą część mojej kariery grałem w piłkę nożną tydzień w tydzień.

– To prawdopodobnie dzięki mojemu charakterowi oraz mentalności jestem tu gdzie jestem. Jestem z tego dumny.  Wiedziałem, że wrócę do gry i wiedziałem, że będę na najwyższym poziomie, w Premier League.

Źródło: 90min

O autorze

Avatar

Zagorzały fan Chelsea, który uwielbia narzekać na wybory personalne naszego ukochanego trenera.

Related posts

Korzystanie z portalu jest całkowicie darmowe, wobec czego prosimy o to, abyś wyłączył program blokujący reklamy.

Strona dzięki czemu może się utrzymywać, a my możemy tworzyć ten portal i rozwijać się jako społeczność!

X
Chelsea24News

FREE
VIEW