Przedmeczowa konferencja prasowa Franka Lamparda - Chelsea24News
Przedmeczowa konferencja prasowa Franka Lamparda
Przedmeczowa konferencja prasowa Franka Lamparda

Przedmeczowa konferencja prasowa Franka Lamparda

Już jutro Chelsea zmierzy się z Ajaksem w ramach trzeciej kolejki Ligi Mistrzów. Czas więc na przedmeczową konferencję prasową w wykonaniu Franka Lamparda.

– Mamy nadzieję, że Ross będzie w stanie już niedługo wrócić do treningów, Rudiger już trenuje, jednak cały czas walczy, aby odzyskać pełnię sprawności meczowej, jeszcze w ten weekend nie będzie do naszej dyspozycji. W przypadku N’Golo jest podobnie, jednak być może będzie gotów na mecz w weekend.

– Czeka nas naprawdę trudny mecz, wiemy jak dobrze ta drużyna prezentowała się w poprzednim sezonie i jak zaczęli obecny. Jesteśmy przygotowani na trudne spotkanie. Mamy odpowiednią pewność siebie, jednak spotkanie z Ajaksem będzie dla nas wyzwaniem zupełnie innym niż ostatnie mecze.

– Patrząc na długi dystans to nie mamy zbyt wiele wspólnego z Ajaksem, jednak patrząc na ostatnie wydarzenia tak jest. Nie możemy dać ponieść się emocjom, to wspaniałe, że młodzi gracze radzą sobie tak dobrze. Ajax jednak od lat wprowadza młodych piłkarzy i robi to bardzo dobrze, w ich historię zakorzenione jest stawianie na młodzież, przed nami długa druga, aby im dorównać. W tym krótkim okresie jesteśmy podobni i mam nadzieję, że będziemy to kontynuować.

– Staram się przelewać pewność siebie w moich graczy, ponieważ w nich wierzę. To co zrobił Ajax w poprzednim sezonie to coś niewiarygodnego, zwłaszcza mając tak młodą drużynę. Wszyscy mówili o nas, że w przypadku zakazu transferowego gra młodzieżą jest naszą jedyną opcją, ale to nie jest prawda, mamy bardzo szeroki skład i mam inne opcje, jednak czułem że ci piłkarze zasługiwali na szansę. Wierzę w młodych graczy Chelsea. To wspaniała historia, jednak w długiej perspektywie musimy pracować na sukces. To dopiero początek, musimy stale się poprawiać i trzymać obranej ścieżki.

– Myślę że zatrudnianie byłych zawodników w klubie jako trenerów to dobry model, wówczas możesz odczuć więź z klubem, fani także odbierają takich ludzi inaczej. Wzorujemy się na takich klubach jak Ajax czy Bayern, a wyniki na krótkim dystansie tego nie zmienią, musimy patrzeć na długoterminową wizję. Zamierzam cały czas ciężko pracować, aby przynieść sukces temu klubowi. Etyka pracy pozwoliła Petrowi tutaj wrócić i on także daje z siebie wszystko każdego dnia. Nie uważam, aby sam fakt bycia byłym graczem klubu był przepustką do otrzymania posady po zakończeniu kariery, powinniśmy zatrudniać tych, którzy dadzą coś Chelsea. Potrzebujemy także odpowiedniego balansu, więc także ludzi, którzy nie pracowali tu wcześniej.

– Myślę także że kopiowanie modelu pracy jakiegoś klubu jeden do jednego także nie jest możliwe, zwłaszcza kiedy nie jesteś w środku i widzisz ten klub tylko zewnątrz. Ciągle możemy dokonywać odpowiedniej oceny i sprawdzać, co warto poprawić.

– Burnley? Gdy zakończymy mecz z Ajaksem to porozmawiamy o Burnley.

– Szanuję Ajax, bardzo mocno. Widzieliśmy jak dobrze sobie radzili w poprzedniej kampanii, teraz drużyna się zmieniła, jednak nadal czuję przed nimi respekt. To Liga Mistrzów, grasz same trudne spotkania. Oni wygrali dwa pierwsze mecze, jednak na pewno nie jesteśmy przestraszeni. Mamy odpowiednią pewność siebie, wiemy że to będzie trudne spotkanie. Ajax bardzo różni się od Newcastle, czeka nas więc zupełnie inne wyzwanie.

– Hudson-Odoi jest gotów na start od pierwszych minut w Lidze Mistrzów, trzeba jednak pamiętać, że rywalizuje z innymi piłkarzami. Mam bardzo konkurencyjny skład i muszę dokonywać stałych wyborów, musimy także odpowiednio rotować składem. Mecz z Newcastle pokazał nam sporo momentów, które chcielibyśmy widzieć u Calluma cały czas. Znamy jego talent, cieszy nas to że podpisał umowę. Nikt nie ma gwarancji wyjścia w pierwszym składzie, każdy z graczy musi być odpowiednio skupiony, a mecze Ligi Mistrzów to test dla każdego piłkarza, nie tylko Calluma.

– Pulisic zaliczył dobre wejście w ostatnim meczu, to jest to czego wymagam od swoich graczy. Callum dał mi to od pierwszych minut, Christian po wejściu z ławki. Willian także regularnie daje mi te rzeczy, podobnie jak Pedro. Mam ogromne problemy z wyborem składu, ponieważ nie mogę zmieścić wszystkich w pierwszej jedenastki. Cieszy mnie jednak to co po wejściu pokazał Christian.

– Edena Hazarda nie da się zastąpić jeden do jednego, musiałbyś nazywać się Messi lub Ronaldo, ponieważ to podobna półka. Miałem jednak swoje pomysły na zespół bez niego, konsekwentnie je wprowadzam i wierzę, że jesteśmy w stanie tworzyć sytuacje z różnych obszarów boiska. Trudno zastąpić Edena, jednak jako zespół możemy to przeskoczyć.

Źródło: Football London

O autorze

Michal Malolepszy

Jestem niepoprawnym marzycielem, uwielbiam być kreatywny. Lubię lubić. Czym interesuję się poza piłką? Kocham pochłaniać kulturę - książka, film czy nawet muzyka.

Related posts

Korzystanie z portalu jest całkowicie darmowe, wobec czego prosimy o to, abyś wyłączył program blokujący reklamy.

Strona dzięki czemu może się utrzymywać, a my możemy tworzyć ten portal i rozwijać się jako społeczność!

X
Chelsea24News

FREE
VIEW