Pomeczowa konferencja Franka Lamparda - Chelsea24News
Pomeczowa konferencja Franka Lamparda
Pomeczowa konferencja Franka Lamparda

Pomeczowa konferencja Franka Lamparda

Czas na słowa Franka Lamparda z pomeczowej konferencji prasowej.

– Jestem zachwycony. Jestem zachwycony każdym elementem naszego występu. Każdy nasz zawodnik wykazał się wybitną etyką pracy, nawet zmiennicy. Walczył każdy gdy nie mieliśmy piłki. To dzięki temu uzyskaliśmy taki wynik.

– Trzeba podkreślić także jak dużo dali nam zmiennicy, tego oczekiwaliśmy. Czasami najtrudniejszym momentem w byciu menedżerem jest pozostawienie na ławce graczy, którzy chcieliby grać regularnie, jednak czasami taki piłkarz może dać więcej wchodząc z ławki. Tak było dzisiaj w przypadku Batshuayiego i Pulisica, cieszy mnie postawa tej dwójki. Zachwycony jestem jednak całym zespołem, ponieważ mamy wspaniały skład i zmiennicy dają nam ogromną jakość.

– To wspaniałe uczucie wygrać takie spotkanie. Mamy sześć punktów po trzech meczach fazy grupowej, jednak teraz musimy myśleć o spotkaniu z Burnley. Myślę że mamy prawo być dzisiaj szczęśliwi, zwłaszcza jeżeli chodzi o to jak graliśmy. Praca środkowych pomocników była niesamowita, podobnie jak praca skrzydłowych czy bocznych obrońców. Musieli zatrzymywać oni topowych graczy. Kurt Zouma? Co za występ!

– Dzisiejszy występ był testem dla niektórych graczy. Piłka nożna to dyscyplina, która ciągle cię testuje. Młodzi piłkarze szybko się uczą, ponieważ mają wokół siebie ludzi, od których mogą zdobywać doświadczenie. Mówię o takich graczach jak Jorginho, Willian czy Azpilicueta. Posiadamy odpowiedni balans w drużynie i mam nadzieję, że każdy czuje się dobrze w zespole. Ajax to mocna drużyna, jedna z najlepszych. Ktoś może powiedzieć, że stracili kilku graczy, jednak nadal mają innych świetnych. Mam nadzieję, że nadal możemy się poprawiać, a już na pewno nie możemy obniżać naszych standardów.

– Tammy Abraham? Tammy był dla nas wspaniały w pierwszej części sezonu, dzięki czemu wiemy że możemy od niego oczekiwać bramek i ciężkiej pracy, a to nie jest takie proste. Tammy zawsze da ci walkę, entuzjazm oraz etykę pracy. Myślę, że dał to także dzisiaj, jednak cały czas mam do dyspozycji innych napastników, oni mogą go zmienić w trudnych momentach. Oni ciężko pracują nawet kiedy nie grają regularnie. Mam pewność co do Oliviera oraz Batshuayiego i nawet kiedy zmarnował szansę wiedziałem, że jego zmiana da różnicę w grze. Jestem z niego dumny.

– Szanuję Ajax, tak jak szanuję Burnley. Kiedy wchodzisz do nowego zespołu dokonujesz zmian, a wiadomości które przekazujesz drużynie mogą być inne niż te przekazywane przez poprzednika. Trzeba pracować bardzo ciężko. Cały czas pokazujemy dobre momenty, jednak powiedziałem piłkarzom, że seria pięciu wygranych z rzędu może być niebezpieczna, gdyż może doprowadzić do rozluźnienia. Teraz mamy sześć kolejnych zwycięstw, to jeszcze bardziej niebezpieczne. Taka jest moja wiadomość do zespołu.

– Czy wierzyłem w taką serię? Oczywiście, że tak. Nie miałem zbyt wielkich oczekiwać, jednak kiedy zobaczyłem tych piłkarzy wiedziałem że mam ogromną jakość w zespole. Być może nie doceniano ich ze względu na zakaz i odejście Edena, jednak ja wierzyłem w nich od początku i wiedziałem, że możemy osiągnąć taki poziom. Jestem zachwycony tym jak szybko dobrnęliśmy do takiego momentu, ale to tylko dlatego, że posiadamy taką jakość. I kiedy mówię o jakości nie mam na myśli jedynie techniki, ale także tego jak bardzo chcą wygrywać i jak silni mentalnie są, to zdefiniuje nasz sezon.

– Tak naprawdę nawet gdyby Michy nie zdobył bramki to byłbym zadowolony z tego jak poradził sobie po wejściu. Wiem że on potrafi wykończyć sytuację, widzę to każdego dnia na treningach. Kiedy dostaje szanse to zazwyczaj z niej korzysta. Być może powinien w sytuacji z pudłem dotknąć piłkę jeszcze raz. Należy także pochwalić Christiana, ponieważ był bardzo aktywny po wejściu. Zdobył asystę przy bramce Michy’ego. Mam wiarę w moich graczy, a kiedy zmiennicy zdobywają bramki to cieszy mnie to jeszcze bardziej. To nie jest łatwe wystawiać skład na każdą kolejkę, nie lubię patrzeć na smutne twarze. To trudne, rozumiem że każdy chce grać. Wszyscy jednak musimy iść wspólnie jako drużyna.

– Kiedy przybyłem do klubu wiedziałem że to czas na młodych graczy. Znam ich dobrze, wierzyłem w nich. Moją ideą było dać szansę tym młodym chłopakom, tak aby udowodnili mi że zasługują na grę. Tak się stało. Wolałbym jednak nie mieć zakazu transferowego, ponieważ mógłbym poszukać wzmocnień pozycji których potrzebujemy. Ludzie jednak zapominają, że to nie przez zakaz grają młodzi zawodnicy, ponieważ wybieram Mounta i Abrahama, ponieważ na to zasłużyli, mam przecież w odwodzie takich graczy jak Giroud czy Barkley i Kovacić. Jesteśmy silni jako grupa, silniejsi jako pojedynczy piłkarze.

– Dzisiejszy występ Pulisica pokazuje jak potrafi on robić różnicę. Starałem się nie słuchać innych jeżeli chodzi o sposób w jaki prowadzę tego gracza. Znam jakość Christiana, wiem jednak że to młody piłkarz. On dopiero co skończył 21 lat, ma za sobą ogromną zmianę. Mam inne opcje na tej pozycji, jednak bardzo szanuję Pulisica. Wejście do nowej drużyny nie zawsze jest łatwe i przyjemne, jednak ja zachowuję spokój i patrzę na niego w szerszej perspektywie. Chcę aby on osiągnął sukces w tym klubie, ponieważ to dobry chłopak. Trenuje bardzo ciężko przez ostatnie dwa trzy tygodnie, tak samo jak przez ten czas notuje bardzo dobre występy, co mnie bardzo cieszy.

Źródło: Football London

O autorze

Michal Malolepszy

Jestem niepoprawnym marzycielem, uwielbiam być kreatywny. Lubię lubić. Czym interesuję się poza piłką? Kocham pochłaniać kulturę - książka, film czy nawet muzyka.

Related posts

Korzystanie z portalu jest całkowicie darmowe, wobec czego prosimy o to, abyś wyłączył program blokujący reklamy.

Strona dzięki czemu może się utrzymywać, a my możemy tworzyć ten portal i rozwijać się jako społeczność!

X
Chelsea24News

FREE
VIEW