Ważne zwycięstwo w Amsterdamie - Chelsea wygrywa kolejne spotkanie! - Chelsea24News
Ważne zwycięstwo w Amsterdamie – Chelsea wygrywa kolejne spotkanie!
Ważne zwycięstwo w Amsterdamie – Chelsea wygrywa kolejne spotkanie!

Ważne zwycięstwo w Amsterdamie – Chelsea wygrywa kolejne spotkanie!

Dzisiejsze spotkanie było dla Chelsea niezwykle ważne w kontekście awansu do fazy pucharowej Ligi Mistrzów. Ewentualna porażka przy wygranej Valencii z Lille stawiałby The Blues w bardzo niekorzystnej sytuacji przed rundą rewanżową.

Od początku pierwszej połowy dało się odczuć, że obie drużyny zamierzają atakować i chcą tutaj zwyciężyć. Nie było chowania się za podwójną gardą, nie było wyczekiwania rywala. Nie można było zarzucić Chelsea i Ajaksowi tego, że nie chciały.

Mecz ten jednak był niezwykle wyrównany i obfitował w błędy oraz drobne pomyłki, które rzutowały na stwarzanie stuprocentowych szans. Więcej z gry miała chyba Chelsea, jednak zawsze czegoś brakowało w ostatnim momencie.

Druga połowa to już całkowita dominacja gości. Ponownie bardzo dobrze po wejściu z ławki zaprezentował się Christian Pulisic, któremu służą wejścia na podmęczonego rywala. Podobnie jak w meczu z Newcastle imponował przyspieszeniem i zwinnością na tle rywala.

Zmiany których dokonał Lampard to wejście Pulisica (za Williana), Batshuayiego (za Abrahama) oraz Jamesa (Hudson-Odoi).

To właśnie dwóch pierwszych zmienników dało Chelsea prowadzenie. Pulisic pognał lewą stroną, wrzucił piłkę po ziemi w pole karne, a tam dopadł do niej Batshuayi, który zamknął oczy i uderzył z całych sił. Piłka dotknęła jeszcze poprzeczkę, ale szczęśliwie wpadła do bramki.

Chelsea wygrała dzisiaj kolejny mecz – już szóste spotkanie z rzędu. Prawdopodobnie był to do tej pory najważniejszy mecz Franka Lamparda w tej edycji Ligi Mistrzów i trzeba przyznać – menedżer Chelsea zdał ten test bardzo dobrze.

O autorze

Michal Malolepszy

Jestem niepoprawnym marzycielem, uwielbiam być kreatywny. Lubię lubić. Czym interesuję się poza piłką? Kocham pochłaniać kulturę - książka, film czy nawet muzyka.

Related posts

Korzystanie z portalu jest całkowicie darmowe, wobec czego prosimy o to, abyś wyłączył program blokujący reklamy.

Strona dzięki czemu może się utrzymywać, a my możemy tworzyć ten portal i rozwijać się jako społeczność!

X
Chelsea24News

FREE
VIEW