Azpilicueta: Krytyka pod moim adresem? Zasłużyłem na nią - Chelsea24News
Azpilicueta: Krytyka pod moim adresem? Zasłużyłem na nią
Azpilicueta: Krytyka pod moim adresem? Zasłużyłem na nią

Azpilicueta: Krytyka pod moim adresem? Zasłużyłem na nią

Cesar Azpilicueta zabrał głos na temat dwóch młodych skrzydłowych Chelsea, Hudsona-Odoi oraz Pulisica.

– Nie możemy zapomnieć, że Callum ma dopiero 18 lat i jest w pierwszym zespole od nieco ponad roku, a w międzyczasie doznał groźnego urazu. Trzeba być realistami. On zawsze stara się pracować dla drużyny, nigdy nie chowa się za plecami rywali, wychodzi do podań, próbuje dryblować, niczego się nie obawia. Myślę, że Callum jest dla nas bardzo ważnym graczem.

– Jestem przekonany, że w przyszłości będzie kluczowym ogniwem klubu, jednak należy zaakceptować to, że on nadal się rozwija. Ma osiemnaście lat, jednak potrafi już teraz grać wspaniale.

– My jako doświadczeni gracze musimy pomagać młodszym chłopcom. Dla niektórych z nich to dopiero pierwszy sezon w Premier League i Champions League, więc musimy ich wspierać. Oni dopiero zbierają doświadczenie, co da im pewność siebie, dzięki czemu będą mogli lepiej pokazywać na co ich stać.

– To bardzo ważne, aby czuli pewność siebie. To jak pracują zasługuje na ogromny szacunek, to wspaniali chłopcy, potrafią słuchać i chcą stale się poprawiać. Podglądają doświadczonych graczy i wyciągają wszystko co najlepsze, podobnie ma się sprawa z uwagami menedżera i sztabu.

– Christian bardzo ciężko pracuje na treningach, jednak trzeba pamiętać, że na murawie może grać tylko jedenastu piłkarzy. On musi kontynuować swoją pracę na treningach. W ostatnich dwóch meczach dał nam bardzo dużo wchodząc z ławki. Już w weekend był bliski asysty, a wczoraj już mu się to udało. Wszyscy wiedzą, że każdy w drużynie jest równie ważny i musimy razem zmierzać w jednym kierunku.

– On ma dopiero 21 lat, od dziecka grał w Dortmundzie. Anglia to zupełnie nowe miejsce, mecze wyglądają zupełnie inaczej. Myślę jednak, że wszystko zmierza w dobrym kierunku. Czasami potrzebujesz więcej czasu na adaptację, jednak dwa ostatnie mecze pokazują, że Christian zmierza w odpowiednim kierunku. Musimy zachować cierpliwość, ponieważ to nadal młody chłopak.

– Mamy bardzo młody zespół, który ciężko pracuje od pierwszych dni przygotowań przedsezonowych. Jedyną drogą jest ciągła praca nad poprawą kolejnych aspektów. Jestem zadowolony z formy Christiana.

– Cieszy mnie to, że nie tracimy bramek, na początku traciliśmy ich zbyt wiele, co nie napawało nas dumą. Moją pracą jest walka o to, aby zachować czyste konto i pomagać drużynie. Wiem że otrzymałem sporo krytyki, która była słuszna, ponieważ nie prezentowałem mojego poziomu. Moja praca to wylewanie potu na treningach, poprawianie swojej gry i pomaganie drużynie w zachowaniu czystego konta. Cieszą mnie trzy punkty z Ajaksem.

Źródło: GOAL

O autorze

Michal Malolepszy

Jestem niepoprawnym marzycielem, uwielbiam być kreatywny. Lubię lubić. Czym interesuję się poza piłką? Kocham pochłaniać kulturę - książka, film czy nawet muzyka.

Related posts

Korzystanie z portalu jest całkowicie darmowe, wobec czego prosimy o to, abyś wyłączył program blokujący reklamy.

Strona dzięki czemu może się utrzymywać, a my możemy tworzyć ten portal i rozwijać się jako społeczność!

X
Chelsea24News

FREE
VIEW