Przedmeczowa konferencja prasowa - Chelsea24News
Przedmeczowa konferencja prasowa
Przedmeczowa konferencja prasowa

Przedmeczowa konferencja prasowa

Już jutro Chelsea podejmie Manchester United w spotkaniu w ramach Carabao Cup. Zapraszamy więc na przedmeczową konferencję prasową Franka Lamparda.

– Stale się poprawiamy, o to chodzi w futbolu. Od początku okresu przygotowawczego dążymy do pewnych rzeczy, więc na pewno cieszy nas siedem zwycięstw z rzędu. Jest wiele rzeczy, które trzeba pochwalić, jednak jest także mnóstwo takich, które trzeba poprawiać. Nie zamierzam ponieść się emocjom, futbol potrafi ukąsić w najmniej spodziewanym momencie. Cały czas pracujemy i staramy się poprawiać – to jest najważniejsze.

– Czy oczekiwania są teraz większe? Nie wiem, poza tym dołączając do Chelsea zgadzasz się na pewne oczekiwania, bo to jest klub, od którego zawsze się oczekuje. Niezależnie od tego czy masz zakaz transferowy czy nie. Na ten moment uważam, że wszystko idzie w dobrym kierunku – wolę stawiać czoła oczekiwaniom niż szukać wymówek – jestem szczęśliwy. Wiem że zmierzamy w dobrym kierunku i ciężko pracujemy, aby tak zostało.

– Nie przypominałem o meczu ligowym z United, wydaje mi się, że minęło wiele lat od tamtego spotkania. Kiedy grasz z topowymi zespołami takimi jak Manchester United, wiesz że mają w składzie świetnych graczy, którzy mogą skrzywdzić cię w każdej sekundzie. Niezależnie od kontekstu tego meczu chcemy wygrać, jednak wiemy jak trudne wyzwanie nas czeka.

– Czy Carabao Cup to dla nas idealne trofeum? Chcemy wygrać wszystko co możliwe. Wiem co teraz powiesz, jednak jeżeli uda nam się wygrać to będziemy już w ćwierćfinale. Chcemy wygrać wszystkie turnieje w których gramy. Chcemy być profesjonalistami. Zamierzamy wygrać każdy mecz, nawet z najtrudniejszymi rywalami. Podejdziemy do tego spotkania z takim podejściem jak z Ajaksem w poprzednim tygodniu. Piłkarz Chelsea musi w każdym meczu dawać z siebie wszystko aby zwyciężyć.

– Co powiedziałem Callumowi? Nic. Nie mam nic do powiedzenia, nie muszę. Zapytałem o to co się stało, powiedział że poczuł dotknięcie. Kiedy spojrzysz na tę sytuację od tyłu zauważysz, że tak właśnie było. Nie mówię, że to stuprocentowa jedenastka, ale także nie było to nurkowanie. Nie wiem czy Sean widział powtórki z każdej kamery, ponieważ to na pewno nie było nurkowanie. A jeżeli chcemy już analizować nurkowanie to spójrzmy na sytuację z udziałem Ashleya Barnesa – czy był faulowany czy może nurkował? Czy ten kontakt wystarczył, aby Callum upadł? Nic nie jest czarno-białe. To nie była jasna sytuacja.

– Uważam, że sędziowie powinni móc podchodzić do monitora podczas rozstrzygania sytuacji z udziałem VAR. Poza tym należy pamiętać, że mimo wprowadzenia technologii to nadal ludzki czynnik odgrywa główną rolę. Miejmy nadzieję, że czym prędzej uda nam się wypracować kompromis i myślę, że możliwość spoglądania na monitor przez arbitra głównego będzie krokiem do przodu.

– Czy wyjdzie taki sam skład jak na Grimsby? Oczekujesz, że podam teraz moją jedenastkę? Wiem że ostatnio nie zmienialiśmy zbyt dużo, jednak drużynie szło bardzo dobrze. Ten mecz będzie okazją do tego, aby spróbować piłkarzy, którzy dostawali mniej szans – nie będzie liczył się dla mnie wiek, być może jednak doświadczeni gracze dostają swoje minuty.

– Kante? Nadal nie jest gotowy, podobnie jak Rudiger.

– Nie chcę zbyt dużo mówić o United. Co mogę o nich powiedzieć? Są topowym zespołem pełnym świetnych graczy. To jest Premier League, nie można zbyt mocno roztrząsać sytuacji po dziesięciu kolejkach.

– Wygrana w Carabao to na pewno duże osiągnięcie. Zawsze tak było – rok temu Chelsea dotarła do finału, gdzie przegrała z Manchesterem City. Każdy jednak wie jak mocna to drużyna. To pokazuje jednak jak ważne są te rozgrywki. W dniu finału Wembley zapełnia się fanami, którzy chcą zobaczyć swoją drużynę, która wygrywa. To turniej który szanujemy i cenimy, tak samo myślałem jako piłkarz.

– Kiedy byłem piłkarzem chciałem grać w każdym możliwym spotkaniu, jednak będąc po drugiej strony wiem, że muszę patrzeć na to zupełnie inaczej. Dla mnie liczy się szerszy kontekst, myślę też że oczekiwania obecnych piłkarzy znacznie się zmieniły. Nie będę dokonywał zmian dla samych zmian, dokonam je dlatego, że wierzę w to, że drużyna będzie odpowiednio mocna, aby nadal rywalizować. Rozumiem że każdy chciałby grać. Będę rozmawiał z każdym graczem i wyjaśniał mu aktualną pozycję w zespole. Gracze którzy zaczynają od pierwszych minut zawsze dają z siebie wszystko, a ci którzy usiądą, będą ich wspierać, jestem pewien. I to może dać nam sukces.

– Pozytywna atmosfera na pewno jest pomocna, ułatwia to wprowadzanie zmian w zespole. Wszyscy grają dobrze. Dwa ostatnie spotkania były dla nas bardzo trudne pod względem fizycznym, muszę wziąć to pod uwagę przy wystawianiu składu.

– Nie ma dla mnie niczego lepszego niż zmiennicy, którzy wchodzą z ławki i decydują o wyniku – tak było w meczu z Newcastle, tak było w meczu z Ajaksem. To wspaniała wiadomość także dla piłkarzy, którzy wiedzą że mogą dać drużynie wiele nawet z ławki. Czasami menedżer musi podjąć trudną decyzję, kiedy nie wystawia jednego z graczy, ponieważ drużyna gra dobrze. Potrzebujemy jednak szerokiej kadry, piłkarze muszą znać swoją wartość, niezależnie od tego czy występują od pierwszych minut czy nie.

Źródło: Football London

O autorze

Michal Malolepszy

Jestem niepoprawnym marzycielem, uwielbiam być kreatywny. Lubię lubić. Czym interesuję się poza piłką? Kocham pochłaniać kulturę - książka, film czy nawet muzyka.

Related posts

Korzystanie z portalu jest całkowicie darmowe, wobec czego prosimy o to, abyś wyłączył program blokujący reklamy.

Strona dzięki czemu może się utrzymywać, a my możemy tworzyć ten portal i rozwijać się jako społeczność!

X
Chelsea24News

FREE
VIEW