Koniec serii zwycięstw - Lampard ponownie przegrywa z United! - Chelsea24News
Koniec serii zwycięstw – Lampard ponownie przegrywa z United!
Koniec serii zwycięstw – Lampard ponownie przegrywa z United!

Koniec serii zwycięstw – Lampard ponownie przegrywa z United!

Pisząc o tym spotkaniu czuję ogromną frustrację, gdyż to jedna z tych porażek, gdzie czujesz że można było to spokojnie wygrać. Na pewno nie napiszę o tym, że Chelsea zagrała wspaniały mecz, ale nikt nie przekona mnie, że dzisiaj zasłużyli na porażkę. Powróciły demony przeszłości – błędy indywidualne zadecydowały o porażce i odpadnięciu z pierwszego pucharu.

Trudno dobrać mi słowa, które opiszą pierwszą odsłonę spotkania. Było wolno, nudno, sennie. Niemal tradycją jest jednak to, że w takim przypadku to nasz rywal zdobywa gola i tak było właśnie dzisiaj – fatalny błąd Alonso, a potem faul (również Hiszpana) przynosi rzut karny dla United, który pewnie wykorzystuje Rashford. Do końca pierwszej połowy nie działo się już nic godnego uwagi.

W drugiej połowie to Chelsea przejęła kontrolę nad spotkaniem i swoje okazje zmarnowali Hudson-Odoi oraz Pulisic. Wyrównującą bramkę dał Michy Batshuayi, który po wspaniałym rajdzie uderzył zza pola karnego.

Chwilę później ponownie przegrywaliśmy – znowu to Rashford pogrąża The Blues, tym razem z rzutu wolnego.

W międzyczasie Frank Lampard dokonał trzech zmian wprowadzając Mounta, Pedro oraz Abrahama. Zmienili oni Gilmoura, Pulisica oraz strzelca bramki – Batshuayiego.

Chelsea odpada z Pucharu Ligi już po dwóch spotkaniach. To spotkanie pokazało menedżerowi jak wiele jeszcze brakuje do wymarzonej dyspozycji – zwłaszcza w spotkaniach gdzie rywal cofa się głęboko. Czego zabrakło? Zdecydowania, schematów, ryzyka. Chelsea za burtą!

O autorze

Michal Malolepszy

Jestem niepoprawnym marzycielem, uwielbiam być kreatywny. Lubię lubić. Czym interesuję się poza piłką? Kocham pochłaniać kulturę - książka, film czy nawet muzyka.

Related posts

Korzystanie z portalu jest całkowicie darmowe, wobec czego prosimy o to, abyś wyłączył program blokujący reklamy.

Strona dzięki czemu może się utrzymywać, a my możemy tworzyć ten portal i rozwijać się jako społeczność!

X
Chelsea24News

FREE
VIEW