Pomeczowa konferencja prasowa Franka Lamparda - Chelsea24News
Pomeczowa konferencja prasowa Franka Lamparda
Pomeczowa konferencja prasowa Franka Lamparda

Pomeczowa konferencja prasowa Franka Lamparda

Chelsea uległa wczoraj Manchesterowi United, a oto zapis słów Franka Lamparda po tym spotkaniu.

– Druga bramka dla rywala była niewiarygodna, nikt przed tym by się nie obronił. Nie zagraliśmy wczoraj najlepszego spotkania, byliśmy zbyt wolni, zwłaszcza w pierwszej połowie, nie potrafiliśmy przełamywać linii rywala tak jak robiliśmy to w meczu z Newcastle. W drugiej połowie natomiast nie byliśmy wystarczająco skuteczni przy wykończeniu, wykreowaliśmy sobie sytuacje, które mogły zamienić się na bramki. Myślę że zasłużyliśmy na więcej niż jednego gola.

– Bramka Rashforda była niesamowita, świetna technika uderzenia. Nie da się uchronić przed stratą takiej bramki. Wprowadziłem Masona oraz Pedro na boisko, aby mieć na nim ‚świeże nogi’, jednak nie potrafiliśmy już wyrównać.

– Sytuacja dla Michy’ego nie jest łatwa, wszystko dlatego że fani kochają Tammy’ego za to co zrobił dla nas w tym sezonie. Trzeba jednak docenić bramkę Michy’ego – dobrze się odnalazł i przymierzył. On jest dla nas bardzo ważny w tym sezonie. Daje z siebie wszystko na treningach, a to nie jest łatwe, gdy widzisz że rywal o miejsce w składzie zdobywa tak wiele goli. Kiedy tylko wychodzi w pierwszym składzie to daje z siebie wszystko.

– Mamy za sobą siedem zwycięstw z rzędu, zagraliśmy kilka męczących meczów w Lidze Mistrzów i najważniejsze jest dla nas to, aby zagrać tam również na wiosnę. Przed nami także inne trudne mecze, a nasza forma ligowa jest dobra. Musimy rozważnie dobierać priorytety, to jednak nie tak, że nie chcieliśmy wygrać – chcieliśmy wygrać, chcemy zwycięzać w każdym meczu.

– Kiedy przychodzą takie mecze jak ten to muszę sprawdzić swój skład i dać szansę tym, którzy zasługują na minuty, a nie otrzymywali ich wcześniej. Mamy także młodych piłkarzy z ogromną przyszłością. Myślę że Carabao Cup to rozgrywki, które mają wpisane takie rzeczy w historię. Chcieliśmy jednak dzisiaj wygrać.

– Zobaczyliśmy sporo pozytywnych rzeczy na przyszłość, nie tak dużo jak w ostatnich meczach, ale nadal można było wyciągnąć pozytywne wnioski. Nienawidzę przegrywać, jednak patrzę na szerszy kontekst, przed nami trudny terminarz. Możemy skupić się na innych rozgrywkach.

– Mamy nadzieję, że N’Golo wróci do treningów w najbliższych dniach. To topowy piłkarz, jest dla nas bardzo ważny. Chciałem dać Jorginho i Kovaciciowi wolne w dzisiejszym meczu, jednak nie mogłem, bo nie miałem kogo wystawić – Kante, Ross i Ruben mają urazy. Przez kontuzje nie mogłem dokonać tylu zmian ile chciałem.

Źródło: Football.London

O autorze

Michal Malolepszy

Jestem niepoprawnym marzycielem, uwielbiam być kreatywny. Lubię lubić. Czym interesuję się poza piłką? Kocham pochłaniać kulturę - książka, film czy nawet muzyka.

Related posts

Korzystanie z portalu jest całkowicie darmowe, wobec czego prosimy o to, abyś wyłączył program blokujący reklamy.

Strona dzięki czemu może się utrzymywać, a my możemy tworzyć ten portal i rozwijać się jako społeczność!

X
Chelsea24News

FREE
VIEW