Azpilicueta: VAR nie jest używany poprawnie - Chelsea24News
Azpilicueta: VAR nie jest używany poprawnie
Azpilicueta: VAR nie jest używany poprawnie

Azpilicueta: VAR nie jest używany poprawnie

Cesar Azpilicueta wyznał, że jego zdaniem sędziowie w Anglii nie potrafią poprawnie korzystać z systemu VAR.

– Mieliśmy mnóstwo rozmów na temat działania tego systemu. Na każdym stadionie jest odpowiedni monitor, więc sędziowie powinni podchodzić do niego i oglądać sytuację. Na ten moment nie korzystają poprawnie z tego systemu, a przecież to coś, co ma pomagać arbitrowi. Sędzia to także człowiek, tak jak my. Każdy popełnia błędy, jednak dlaczego nie możemy korzystać z systemu VAR w odpowiedni sposób? To jest moje pytanie. Uważam, że możliwość podejścia do monitora powinna pomóc.

– Niektóre rzeczy ciężko wytłumaczyć. Moment, gdy po kilkunastu sekundach po zdobyciu bramki zabierają ci ją, ze względu na weryfikacje, jest bardzo rozczarowujący. Uważam jednak, że system VAR jest po to, aby pomagać arbitrom w przypadku oczywistych pomyłek. Myślę, że warto poświęcić minutę na to, aby arbiter główny dokładnie obejrzał sytuację samodzielnie i podjął decyzję. Jestem szczęśliwy, że VAR został wprowadzony do Premier League, jednak rozczarowuje mnie sposób używania go w lidze.

Źródło: GOAL

O autorze

Michal Malolepszy

Jestem niepoprawnym marzycielem, uwielbiam być kreatywny. Lubię lubić. Czym interesuję się poza piłką? Kocham pochłaniać kulturę - książka, film czy nawet muzyka.

Related posts

Korzystanie z portalu jest całkowicie darmowe, wobec czego prosimy o to, abyś wyłączył program blokujący reklamy.

Strona dzięki czemu może się utrzymywać, a my możemy tworzyć ten portal i rozwijać się jako społeczność!

X
Chelsea24News

FREE
VIEW