Przedmeczowa konferencja prasowa Franka Lamparda - Chelsea24News
Przedmeczowa konferencja prasowa Franka Lamparda
Przedmeczowa konferencja prasowa Franka Lamparda

Przedmeczowa konferencja prasowa Franka Lamparda

Już jutro Chelsea zmierzy się z Ajaksem w ramach fazy grupowej Ligi Mistrzów. Czas więc na konferencję prasową.

– Jeżeli wygramy to będziemy jedną nogą w fazie pucharowej? Nie chcę tak mówić, dopóki nie będziemy tam oficjalnie. Ta grupa jest bardzo trudna, każdy może bowiem zabrać punkty swojemu rywalowi. Mamy dwa zwycięstwa i kolejna wygrana byłaby bardzo pomocna w walce o awans. Nie możemy jednak zapominać o tym, jak dobrym rywalem jest Ajax.

– Po porażce w pierwszym meczu pokazaliśmy dobrą reakcję. Nie lekceważymy żadnego rywala i jeszcze przed rozegraniem pierwszego meczu powtarzałem, że nie mamy żadnego łatwego meczu przez sobą. Udowodniliśmy jednak, że możemy wywalczyć dobre wyniki w spotkaniach wyjazdowych nawet z tak mocnymi rywalami. Do kolejnego meczu musimy podejść z podobną motywacją.

– Oczekuję podobnego meczu jak przed dwoma tygodniami. Ajax to bardzo silna drużyna, która pokazała już jak daleko może zajść w Lidze Mistrzów. Musimy zagrać na topowym poziomie, jeżeli chcemy ich zatrzymać. To oczywiste, że o zwycięstwie zadecydują detale, wiem to z doświadczenia w Lidze Mistrzów, tutaj jak nigdzie detale odgrywają ważną rolę, każdy szczegół może być kluczowy.

– N’Golo wrócił do zespołu, jednak przed nim jeszcze trochę pracy. Mogę jednak potwierdzić – jest w kadrze meczowej.

– Rudiger? Nie mam nowych wiadomości.

– Jestem dumny z Masona. Dwa poprzednie lata to dwa jego wypożyczenia – najpierw do Holandii, a potem do Derby County, gdzie pokazał swój charakter i jakość. Myślę że nawet przekroczył moje oczekiwania, jednak całkowicie zasłużył na minuty, które rozegrał do tej pory. Bardzo mocno w niego wierzę, on cały czas pracuje nad tym, aby się poprawiać. Pokazał w ostatnim meczu z Ajaksem jak ważnym jest pomocnikiem i że radzi sobie w każdej formacji. Myślicie, że jest jedynie ofensywnym pomocnikiem, jednak jego pracowitość umożliwia mu także grę w formacji z trójką w środku. On może być tylko lepszy.

– Nie możemy być zbyt statyczni, zwłaszcza kiedy gramy z drużynami nastawionymi defensywie. Chcę aby pomocnicy grali kreatywnie i wyrażali siebie na boisku, a ja jedynie staram się ich motywować do tego. N’Golo to jeden z najlepszych pomocników na świecie, więc nie zamierzam narzekać na ‚problem’, który pojawi się w przypadku posiadania wielu dobrych graczy w kadrze. Chcę aby każdy rywalizował o miejsce w składzie, gramy co trzy dni, więc potrzebuję wielu graczy na każdej pozycji. Chcę aby moi gracze podawali do przodu i atakowali z piłką, to jeden z głównych atutów Mateo, potrafi przemieszczać się z piłką w odpowiednim tempie.

– Na ten moment nie udzielę komentarza dotyczącego odwołania od zakazu transferowego. To mnie jednak interesuje, ponieważ być może będziemy mogli wzmocnić zespół w styczniu, teraz jednak liczy się tylko mecz z Ajaksem. Jest zbyt daleko do terminu rozpatrzenia odwołania, aby o tym mówić – zobaczymy co się wydarzy.

– Chelsea jest klubem, który zawsze pragnie wzmacniać się poprzez transfery, jeżeli będę mógł sprowadzić kilku graczy do zespołu to zamierzam to zrobić. Na ten moment jestem szczęśliwy z mojego zespołu i mam nadzieję, że fani również.

– Dlaczego VAR w Champions League jest lepszy niż w Premier League? Nie wiem, może dlatego że sędzia może spojrzeć w ekran. Rozumiem, że istnieją pewne argumenty przeciwko temu, jednak uważam, że ostatecznie to arbiter mogący podejść do ekranu ma łatwiejszą pracę.

– Jorginho i Kovacic są ważni w naszej taktyce. Staramy się, aby zespół dobrze operował piłką, ważny jest więc także ruch bez niej. Na tym poziomie musisz być gotów na przyjęcie piłki w każdym momencie, trzeba czuć się komfortowo z futbolówką. Spójrz na pierwszy mecz z Ajaksem, zobacz w jakim tempie był rozgrywany. Trenujemy takie rzeczy i możemy być w tym wiele lepsi.

Źródło: Football London

O autorze

Michal Malolepszy

Jestem niepoprawnym marzycielem, uwielbiam być kreatywny. Lubię lubić. Czym interesuję się poza piłką? Kocham pochłaniać kulturę - książka, film czy nawet muzyka.

Related posts

Korzystanie z portalu jest całkowicie darmowe, wobec czego prosimy o to, abyś wyłączył program blokujący reklamy.

Strona dzięki czemu może się utrzymywać, a my możemy tworzyć ten portal i rozwijać się jako społeczność!

X
Chelsea24News

FREE
VIEW