Remis po zwariowanym meczu na Stamford Bridge - Chelsea24News
Remis po zwariowanym meczu na Stamford Bridge

Dzisiejsze spotkanie dostarczyło wszystkich możliwych emocji jakie może dać mecz piłkarski. Była rozpacz, była radość, było rozczarowane, był niedosyt. Jak należy oceniać ten wynik? Ja czuję, że powinniśmy wygrać i jestem rozczarowany, trzeba jednak pamiętać, że w pewnym momencie było 1-4.

Już w drugiej minucie meczu bramkę zdobył Abraham, jednak było to trafienie samobójcze. Anglik fatalnie dołożył nogę we własnym polu karnym, czym zmylił Kepę. Radość graczy Ajaksu nie trwała jednak długo, gdyż chwilę później z rzutu karnego wyrównał Jorginho.

Do końca pierwszej odsłony padały jednak tylko kolejne gole dla Ajaksu – najpierw Promes, a potem Ziyech uderza cudownie z rzutu wolnego, a Kepa wbija sobie piłkę do siatki, po tym jak ta odbiła się od słupka. Do przerwy 1-3

W przerwie Lampard dokonuje pierwszej zmiany – za Alonso wchodzi Reece James, który odegra w tym spotkaniu bardzo ważną rolę.

Po przerwie mamy kolejnego gola dla rywali – tym razem Van de Beek uderzył i mamy 1-4. Wydawało się, że to wynik już nie do odratowania, jednak emocje w tym meczu miały dopiero nadejść.

Najpierw Azpilicueta po kiksie Abrahama dobija do pustej bramki, a chwilę później z boiska wylatuje dwóch graczy klubu z Amsterdamu. Co więcej – Chelsea zostaje przyznana kolejna jedenastka, ponownie Jorginho wykonuje ją idealnie.

Kilka minut później mamy już 4-4, Reece James, który wszedł w przerwie zdobywa gola. Mamy remis, kwadrans do końca i dwóch graczy przewagi.

Kiedy wydawało się, że fani Chelsea są już w niebie po kolejnej bramce Azpilicuety, sędzia po sprawdzeniu powtórki w systemie VAR anuluje gola – Abraham dotyka piłki ręką i to dyskwalifikuje tę bramkę jako zdobytą w sposób ‚legalny’.

Do końca spotkania The Blues nacierali, jednak nie udało się sforsować obrony Ajaksu. Swoje akcje zmarnowali Abraham oraz Batshuayi, który wszedł na boisko w miejsce Kovacicia.

Chelsea remisuje i nadal jest liderem grupy, nie można jednak powiedzieć, że sytuacja jest dobra, gdyż zarówno Ajax jak i Valencia mają tyle samo oczek i do końca będziemy musieli drżeć o awans.