Zadanie wykonane w stu procentach - Chelsea pokonuje Crystal Palace! - Chelsea24News
Zadanie wykonane w stu procentach – Chelsea pokonuje Crystal Palace!
Zadanie wykonane w stu procentach – Chelsea pokonuje Crystal Palace!

Zadanie wykonane w stu procentach – Chelsea pokonuje Crystal Palace!

Dzisiejszy mecz był ostatnim przed ostatnią w tym roku reprezentacyjną przerwą. Spotkanie domowe z Crystal Palace był z pewnością takim, który Chelsea wygrać musiała i tak dzisiaj właśnie było.

W pierwszej połowie trudno było powiedzieć, aby Crystal Palace chciało w tym meczu chociaż zremisować – The Blues co i rusz uderzali na bramkę Guaity, a goście jedynie się bronili, wyprowadzając bardzo nieudane kontry, które nie przyniosły nawet celnego uderzenia.

Chelsea także nie potrafiła jednak sforsować obrony rywala i mimo dobrych szans pierwsza połowa zakończyła się bezbramkowym remisem.

Początek drugiej bardzo szybko przyniósł pierwsze trafienie w tym meczu – Willian cudownie odegrał do Abrahama, a ten dobrze wykończył sytuację stuprocentową.

Pierwszą zmianą w meczu było wejście Michy’ego Batshuayiego, który zmienił strzelca gola – Tammy’ego Abrahama. Następnie na boisku wszedł Hudson-Odoi, on z kolei dał odpocząć Pulisicowi. Trzecia zmiana to wejście Billy’ego Gilmoura, młody Szkot zastąpił Masona Mounta.

Wówczas Crystal Palace zaczęło atakować odważniej, jednak przyniosło to drugiego gola dla Chelsea. Batshuayi próbował uderzyć, jednak piłka po rykoszecie trafiła przed Christiana Pulisica, któremu pozostało dobić do niemal pustej bramki.

Chelsea dobrze kończy maraton spotkań przed przerwą na kadry. Teraz czas na dwutygodniowy odpoczynek, a po nim nastąpi seria trudnych spotkań – z meczami z Manchesterem City oraz Valencią na czele.

O autorze

Michal Malolepszy

Redaktor naczelny portalu. Uwielbiam pisać o piłce, mówić o piłce, czytać o piłce. Wspomniałem już, że lubię piłkę nożną? Oprócz tego lubię dobrą książkę (najlepiej o piłce!) oraz film. Cieszy mnie to jak dużą społeczność zbudowaliśmy i mocno pracuje nad tym, aby stale ją powiększać.

Related posts

X
Chelsea24News

FREE
VIEW