Football Manager 20 - recenzja! - Chelsea24News
Football Manager 20 – recenzja!
Football Manager 20 – recenzja!

Football Manager 20 – recenzja!

Gdyby ktoś zapytał mnie, w której grze spędziłem najwięcej czasu, bez chwili zawahania odpowiedziałbym, że jest to seria Football Manager.

Pamiętam kiedy dostałem w swoje ręce pierwszą odsłonę gry, która powstała z rozłamu grupy tworzącej Championship Managera – przyznam się szczerze, było to dla mnie pierwsze spotkanie z tego typu grami. Kiedy kuzyn powiedział mi, że w tej grze wcale nie sterujesz piłkarzami, a jedynie ustawiasz taktykę i obserwujesz mecz z boku byłem nastawiony ambiwalentnie.

Kiedy jednak zagłębiłem się w świat Football Managera to już nie mogłem przestać. Każda kolejna wersja gry trafiała na mój komputer, a ja sam byłem podekscytowany kolejnymi zmianami, choćby najmniejszymi.

Mamy teraz rok 2019, a ja jestem po kilku dniach grania w wersję beta Football Manager 20. Tradycyjnie już – jestem zachwycony.

Studio Sport Interactive przyzwyczaiło nas do tego, że zamiast ciągłych rewolucji oferują stałą ewolucję serii. Tak jest również w tym przypadku. Osoby, które grały w wersję oznaczoną liczbą 19 nie przerażą się z powodu wielu drastycznych zmian, będą jednak zadowolone.

Poprawie uległ bowiem silnik meczowy, piłkarze prezentują się na murawie wiele lepiej, do tego stopnia, że przejdę chyba wreszcie z modeli 2D na trójwymiarowy obraz meczu.

Dodano również wizję klubu, co jest rzeczą, której brakowało w poprzednich wersjach. Na czym polega owa wizja? Każdy sezon rozpoczynasz z informacją dotyczących wymagań klubu wobec ciebie – nie chodzi jednak wyłącznie o wyniki, ale także piłkarzy których zatrudniasz, rozwój młodzieży, styl gry czy nawet sposób przedłużania umów z zawodnikami. Jesteś rozliczany z wielu różnych aspektów, musisz także skupiać się również na przyszłości, ponieważ kolejne lata to kolejne cele do osiągnięcia.

Przykładowo – działacze Chelsea nie pozwolą Ci przedłużyć umowy dłużej niż o rok z piłkarzem powyżej trzydziestego roku życia. Chcą także, abyś grał ofensywny futbol oraz korzystał z młodych piłkarzy.

Rozbudowano moduł zespołów młodzieżowych. Stworzono bowiem centrum rozwoju, gdzie znajdziesz wszelkie potrzebne informacje dotyczące młodzieży oraz ich rozwoju. Dowiesz się, którzy piłkarze się rozwijają, a którzy stanęli w miejscu, będziesz mógł także kontrolować kiedy i na jakiej pozycji młodzi piłkarze zagrają w zespole młodzieżowym. Cały moduł jest wiele bardziej rozbudowany i warty sprawdzenia.

Ostatnią sporą zmianą i bardzo przydatnym dodatkiem jest planowanie rozwoju piłkarza jeżeli chodzi o pozycję w zespole. Teraz przy negocjowaniu kontraktu możesz obiecać piłkarzowi, że wraz z kolejnymi sezonami jego rola w drużynie będzie rosła, a potem będziesz z tego rozliczany. Pozyskujesz młody talent z ogromnym potencjałem? Zapewnij go, że za kilka lat będzie liderem twojej drużyny, a przekonasz go do dołączenia do twojego klubu!

Moja przygoda z nową wersją Football Managera dopiero się zaczyna, jednak już teraz wiem, że spędzę w grze setki godzin, budując swoją legendę na Stamford Bridge. Trzy zmiany o których napisałem wyżej sprawiają, że gra jest dla mnie już teraz najlepszą częścią serii, a przecież nie odkryłem pewnie nawet połowy kolejnych zmian.

Zachęcam was więc do wzięcia udziału w konkursie na naszej grupie, gdzie możecie wygrać kopię gry. A jeżeli się nie uda – to nie czekajcie, pędźcie do sklepu po swoją wersję!

O autorze

Michal Malolepszy

Jestem niepoprawnym marzycielem, uwielbiam być kreatywny. Lubię lubić. Czym interesuję się poza piłką? Kocham pochłaniać kulturę - książka, film czy nawet muzyka.

Related posts

Korzystanie z portalu jest całkowicie darmowe, wobec czego prosimy o to, abyś wyłączył program blokujący reklamy.

Strona dzięki czemu może się utrzymywać, a my możemy tworzyć ten portal i rozwijać się jako społeczność!

X
Chelsea24News

FREE
VIEW