Guardiola: Lampard konsekwetnie trzyma się swoich założeń i to przynosi wyniki - Chelsea24News
Guardiola: Lampard konsekwetnie trzyma się swoich założeń i to przynosi wyniki
Guardiola: Lampard konsekwetnie trzyma się swoich założeń i to przynosi wyniki

Guardiola: Lampard konsekwetnie trzyma się swoich założeń i to przynosi wyniki


Pep Guardiola na dzisiejszej konferecji przed meczem z Chelsea odpowiedział na kilka pytań związanych z ekipą The Blues i Frankiem Lampardem w nowej roli.

– Chelsea od wielu lat jest dużym klubem i topowym zespołem, ale trzeba przyznać, że od początku sezonu drużyna Franka Lamparda gra bardzo dobrze. Trzyma się konsekwentnie swoich założeń, co przynosi wyniki. Cieszę się jego szczęściem, co prawda nie znam go zbyt dobrze, ale grał tutaj i wiem od ludzi, że to wspaniały człowiek. Myślę, że dla angielskiej piłki to świetnie, że młodzi angielscy szkoleniowcy przejmują duże zespoły i sobie radzą. To dobra sytuacja, zarówno dla klubu jak i reprezentacji Anglii.

– Tak, można w pewien sposób porównać moje przejście z Barcelony B do pierwszego zespołu do przejścia Lamparda z Derby do Chelsea. Jednak on jest menadżerem od półtora roku, ja z racji wieku mam dłuższy staż, ale wszystko jest w jego rękach.

– Z mojego doświadczenia wiem, że wielkość klubu nie ma większego znaczenia. Myślę, że kiedy znasz dobrze klub, daje to dużą przewagę, Frank zna Chelsea perfekcyjnie, łącznie z mediami, sprawami zakulisowymi, fanami i nawet piłkarzami. Kiedy ja przychodziłem, niewiele ludzi we mnie wierzyło, może prezydent klubu, dyrektor sportowy i niewiele więcej osób. Uważam, że sytuacja kiedy obejmujesz klub i mało kto w ciebie wierzy jest idealna. Większy problem powstaje, kiedy musisz bronić tytułów, wtedy ludzie zawsze oczekują więcej. To normalne, że gdy młody menadżer obejmuje duży klub ludzie mają wiele wątpliwości. Oczywiście, w dużym klubie jest wiele wspaniałych zawodników, więc łatwiej o powodzenie w Chelsea lub w Barcelonie niż w mniejszych zespołach. Dlatego jeśli będziesz cierpliwy i poświęcisz temu dużo pracy, to wyniki i sukcesy same przyjdą.

– Sytuacja z zakazem transferowym może być pomocna. Trzeba wtedy używać dostępnych zawodników, nie ma innej opcji. Chelsea jest zespołem, który przez ostatnią dekadę może pochwalić się niesamowitymi talentami. Jednak potrzeba również dla każdego miejsca. Loftus-Cheek, Abraham, Mason Mount czy Pulisic, tacy zawodnicy gwarantują jakość. Chelsea była skupiona na wypożyczaniu wielu zawodników i ich rozwoju, a teraz oni są tutaj i dają jakość drużynie.

Źródło: Manchester City

O autorze

Rafał Karow

Piłka, muzyka i od czasu do czasu tenis. Filmem i książką też nie pogardzę. Prywatnie największy hejter Luisa Suareza. PS. Reece James to kot.

Related posts

Korzystanie z portalu jest całkowicie darmowe, wobec czego prosimy o to, abyś wyłączył program blokujący reklamy.

Strona dzięki czemu może się utrzymywać, a my możemy tworzyć ten portal i rozwijać się jako społeczność!

X
Chelsea24News

FREE
VIEW