Guardiola: Wiemy doskonale z jak dobrym zespołem wygraliśmy, Chelsea to niesamowita drużyna - Chelsea24News
Guardiola: Wiemy doskonale z jak dobrym zespołem wygraliśmy, Chelsea to niesamowita drużyna
Guardiola: Wiemy doskonale z jak dobrym zespołem wygraliśmy, Chelsea to niesamowita drużyna

Guardiola: Wiemy doskonale z jak dobrym zespołem wygraliśmy, Chelsea to niesamowita drużyna


– To było starcie topowych drużyn. Chelsea ma wiele jakości nieprzerwanie od około dwudziestu lat, więc cieszę się z naszego zwycięstwa.

– Zaczęliśmy dobrze mecz, jednak po stracie bramki trochę się to zmieniło. Mimo tego udało się zdobyć bramkę Kevinowi, później zmarnowaliśmy mnóstwo szans na ostatnie podanie. W drugiej połowie kontrolowaliśmy grę. Co prawda straciliśmy parę piłek w niebezpiecznych miejscach, ale środek pola złożony z Kante, Jorginho i Kovacicia jest bardzo trudny do ‚przeczytania’ jeśli chodzi o podania i zmianę tempa gry. Oczywiście, grający z przodu Willian, Pulisic i potem Mount również są bardzo szybcy. Dużo walczyliśmy, co finalnie dało wygraną.

– Chelsea to bardzo dobra drużyna. To niesamowity zespół. Od około dwudziestu lat to drużyna topowa, mieli lepsze i gorsze okresy, ale to nadal Chelsea. Przez długi okres wraz z United zdominowali tę ligę, byli najlepsi.

– Piłka się zmienia, coraz mniej jest zespołów grających defensywnie i czekających na kontrataki. Coraz więcej zespołów ma odwagę grać, młodzi menadżerowie mają ducha walki, dlatego piłka jest piękna. Wszystkie drużyny z czuba tabeli grają niesamowicie dobrze, Liverpool, Leicester, nasza drużyna i Chelsea, wszystkie te drużyny chcą grać i atakować.

– Strata bramki nie jest czymś dramatycznym, ponieważ zdołaliśmy odwrócić wynik. Oczywiście, można podejść do takiej sytuacji z myślą, że będziemy już tracić dwanaście punktów do Liverpoolu albo przegramy mistrzostwo, ale nie ma to sensu. Historia pokazywała co działo się w następnym sezonie z klubami, które sięgały po mistrzostwo, my zdobyliśmy je dwukrotnie. Nie można ciągle rozmyślać o niepowodzeniach, jutro też jest dzień.

– Kiedy grasz z drużynami o takiej jakości, musisz być przygotowany na ciężki mecz. Będą momenty, kiedy to ty będziesz prowadził grę, ale będą również takie, kiedy przeciwnik zmusi cię do defensywy.  Mieliśmy wiele problemów, niektórzy piłkarze nie byli w najlepszej kondycji, nadal zmagamy się z kontuzjami, więc nie jest łatwo utrzymać odpowiedni poziom. Jorginho, Kante i Kovacic są w niesamowitej formie fizycznej, ale takie są teraz standardy w Europie. Wiemy doskonale z jak dobrym zespołem wygraliśmy.

Źródło: Sky Sports

O autorze

Rafał Karow

Piłka, muzyka i od czasu do czasu tenis. Filmem i książką też nie pogardzę. Prywatnie największy hejter Luisa Suareza. PS. Reece James to kot.

Related posts

Korzystanie z portalu jest całkowicie darmowe, wobec czego prosimy o to, abyś wyłączył program blokujący reklamy.

Strona dzięki czemu może się utrzymywać, a my możemy tworzyć ten portal i rozwijać się jako społeczność!

X
Chelsea24News

FREE
VIEW