Chelsea U-19 odpada z Ligi Mistrzów! - Chelsea24News
Chelsea U-19 odpada z Ligi Mistrzów!

Chelsea U-19 przegrała dzisiaj z młodzieżowym zespołem Valencii. Porażka ta kosztowała Chelsea odpadnięcie z rozgrywek młodzieżowej Ligi Mistrzów.

The Blues potrzebowali wygranej, aby ciągle wierzyć w szanse awansu do kolejnej fazy. Spotkanie wyjazdowe z Valencią okazało się jednak zbyt trudne.

Już w siódmej minucie podopieczni Andy’ego Myersa mogli prowadzić, jednak Billy Gilmour spudłował z rzutu karnego. Niedługo potem to gospodarze już prowadzili – strzelcem gola był Menargues. Sześć minut później ponownie mieliśmy remis, Armado Broja dał życie swojej drużynie.

To jednak nie wystarczyło, gdyż w drugiej połowie The Blues pogrążył Escobar. Wynik 2-1 dla Valencii utrzymał się już do końca meczu, co oznaczało, że Chelsea jest drugą ekipą w tej grupie (właśnie po Valencii), która żegna się z rozgrywkami.

Odpadnięcie The Blues jest niemałą sensacją, a już w kategoriach cudu, można opisywać fakt, że dzisiaj z rozgrywkami pożegnała się również Barcelona. Obie ekipy w sześciu ostatnich edycjach turnieju czterokrotnie wygrywały go.