Chelsea wraca na ścieżkę zwycięstw - Aston Villa odprawiona z kwitkiem - Chelsea24News
Chelsea wraca na ścieżkę zwycięstw – Aston Villa odprawiona z kwitkiem

Dzisiejsze spotkanie z Aston Villą było niezwykle ważne z kilku względów, jednak najważniejszą rzeczą było to, aby wrócić do zwycięstw, gdyż The Blues nie wygrali trzech kolejnych spotkań i zaczęto mówić o kryzysie.

Tammy Abraham wrócił na dzisiejszy mecz i widać było ogromną różnicę, już nie wspominając o bramce i asyście, ale o tym jak wiele serca i zaangażowania w ten mecz włożył napastnik The Blues, w przeciwieństwie do Oliviera Giroud trzy dni temu. To właśnie Abraham idealnie dołożył głowę po znakomitym dośrodkowaniu Jamesa. Anglik nie celebrował bramki z szacunku do byłego klubu. Jeszcze w pierwszej połowie Aston Villa wyrównała, to jednak było wszystko na co było stać zespół z Birmingham w tym spotkaniu.

Jeżeli w pierwszej połowie wydawało się, że Aston Villa ma szansę na korzystny remis, to w drugiej Chelsea skutecznie wyperswadowała rywalom ten pomysł. Przez długie momenty podopieczni Lamparda utrzymywali się przy piłce na połowie rywala, a Tammy Abraham mógł dołożyć kolejne trafienie – tym razem jednak zmarnował stuprocentową okazję.

Jedna bramka to nie był jednak jedyny udział przy bramkach w wykonaniu Tammy’ego Abrahama. Bardzo dobre dosrodkowanie Williana, napastnik odgrywa klatką do Mounta, a ten wspaniale uderza z powietrza. Co za gol, co za akcja, aaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa!

Do końca meczu przeważali The Blues, a nieliczne sytuacje Aston Villi nie były zbyt groźne. Dopiero pod koniec meczu zagroził Luiz, jednak na posterunku był Kepa Arrizabalaga.

Już w weekend gramy kolejne spotkanie, jednak dzisiejszy sprawdzian Chelsea zdaje na czwórkę. Widać było pewne mankamenty, jednak na pewno nie można mówić o kryzysie. Chelsea wygrywa 2-1.