Azpilicueta: Tammy może zostać królem strzelców ligi! - Chelsea24News
Azpilicueta: Tammy może zostać królem strzelców ligi!
Azpilicueta: Tammy może zostać królem strzelców ligi!

Azpilicueta: Tammy może zostać królem strzelców ligi!

Cesar Azpilicueta wyznał, że wierzy w to, że Tammy Abraham jest w stanie zdobyć koronę króla strzelców Premier League.

– Jeżeli Tammy będzie strzelał więcej to nam będzie wiodło się lepiej. To ważne dla naszej drużyny. Jestem przekonany, że on jest w stanie zdobyć jeszcze mnóstwo goli, ponieważ niesamowicie pracuje od pierwszego dnia treningów. To wspaniałe, że on ma potencjał, aby być jeszcze wiele lepszy. Zaczynamy grudzień, przed nami jeszcze mnóstwo spotkań, jednak nie mam co do niego żadnych wątpliwości – jego pasja i głód bramek jest czymś, co bardzo nam pomoże w walce o czołowe lokaty.

– Na ten moment jest drugim strzelcem ligi zaraz za Vardym, który rozgrywa wspaniały sezon. Tammy jest tuż za nim, dlatego że na to w stu procentach zasłużył. Abraham nie jest jednak piłkarzem, który tylko zdobywa bramki, on cały czas gra dla drużyny, atakuje pressingiem, odbiera piłki rywalom, potrafi wracać na własną połowę, aby nam pomóc. Zaangażowanie w każdy mecz z jego strony jest niesamowite. Zaliczył także wspaniałą asystę z Aston Villę, myślę że wielu napastników próbowałoby uderzać.

– Jego żądza gry jest niewiarygodna, kiedy miał uraz to robił wszystko, aby wrócić. Poza tym mecz z Aston Villą był dla niego wyjątkowy, wspólnie przecież awansowali do Premier League. To był dla niego specjalny mecz, więc jestem szczęśliwy, że udało mu się pokazać tak dużo. Był dla nas kluczowy.

– Tammy zadebiutował w zespole kilka lat temu, potem trafił do kilku zespołów na zasadzie wypożyczeniach. To nie jest łatwe wejść na taki poziom w Premier League dla tak młodego zawodnika, jednak on od pierwszych treningów pokazał, że zamierza zostać pierwszym napastnikiem Chelsea. To coś o czym zawsze marzył i na to sobie zapracował. Dostał szansę i ją wykorzystuje w stu procentach.

Źródło: Telegraph 

O autorze

Michal Malolepszy

Jestem niepoprawnym marzycielem, uwielbiam być kreatywny. Lubię lubić. Czym interesuję się poza piłką? Kocham pochłaniać kulturę - książka, film czy nawet muzyka.

Related posts

Korzystanie z portalu jest całkowicie darmowe, wobec czego prosimy o to, abyś wyłączył program blokujący reklamy.

Strona dzięki czemu może się utrzymywać, a my możemy tworzyć ten portal i rozwijać się jako społeczność!

X
Chelsea24News

FREE
VIEW