Oświadczenie Chelsea w sprawie werdyktu Trybunału Arbitrażowego - Chelsea24News
Oświadczenie Chelsea w sprawie werdyktu Trybunału Arbitrażowego
Oświadczenie Chelsea w sprawie werdyktu Trybunału Arbitrażowego

Oświadczenie Chelsea w sprawie werdyktu Trybunału Arbitrażowego

Chelsea Football Club dzisiaj otrzymała informację o tym, że apelacja w sprawie zakazu transferowego została przyjęta pozytywnie. Zakaz transferowy został więc zredukowany do jednego okna, dzięki czemu Chelsea może rejestrować nowych zawodników już w styczniu.

Chelsea jest wdzięczna Trybunałowi Arbitrażowemu za zaangażowanie w tej sprawie. Klub nie otrzymał jeszcze pisemnej argumentacji decyzji, jednak Chelsea pragnie wyjaśnić pewne rzeczy.

1. Sposób działania FIFA był skrajnie niesatysfakcjonujący. FIFA postanowiła bowiem ukarać Chelsea zupełnie inaczej niż Manchester City z powodów, które nie miały w sobie żadnego sensu według nas.

2. FIFA oskarżyła Chelsea o złamanie regulaminu w sprawie rejestracji 27 zawodników, w okresie od 2009 roku. 16 z tych piłkarzy zostało zarejestrowanych dokładnie tak samo jak wszyscy pozostali gracze rejestrowani w tym czasie. Ponadto Chelsea prosiła o wyjaśnienia już w 2009 roku, czy potrzebna jest zgoda na rejestrację takich zawodników. Następnie FA stwierdziła, że piłkarze są uprawnieni do rejestracji i nie są wymagane żadne specjalne zgłoszenia (nie istnieje też specjalny proces składania wniosków). W związku z tym FIFA wniosła zarzuty wobec Chelsea, które nie miały żadnego uzasadnienia. Jesteśmy wdzięczni, że Trybunał Arbitrażowy dokładnie przeanalizował tę sprawę.

3. Pozostała jedenastka graczy to:

a) Sześciu graczy zostało zakwalifikowanych do specjalnych zapisów w regulacjach FIFA. W konsekwencji jedyne naruszenia, które miały miejsce, to problemy z procedurami.
b) W przypadku pięciu graczy, FIFA oskarżyła klub o to, że zostali oni zarejestrowani jeszcze przed prośbą o rejestrację. Jednak Chelsea analizując wyrok Trybunału Arbitrażowego w sprawie Realu Madryt dowiedziała się, że przepisy FIFA nie obejmują pojęcia „uznanych rejestracji”, wobec czego FIFA nie jest w stanie uznać, że rejestracja została dokonana przed wysłaniem wniosku.

4. Chelsea szanuje dokonania FIFA w walce o ochronę nieletnich, dlatego klub w pełni współpracował podczas dochodzenia. Jeżeli jednak FIFA będzie wydawała niespójne wyroki i sankcję, to zniweczy cały cel przepisów, a także podważy zaufanie klubów do metod FIFA.

Źródło: Chelsea FC

O autorze

Michal Malolepszy

Jestem niepoprawnym marzycielem, uwielbiam być kreatywny. Lubię lubić. Czym interesuję się poza piłką? Kocham pochłaniać kulturę - książka, film czy nawet muzyka.

Related posts

Korzystanie z portalu jest całkowicie darmowe, wobec czego prosimy o to, abyś wyłączył program blokujący reklamy.

Strona dzięki czemu może się utrzymywać, a my możemy tworzyć ten portal i rozwijać się jako społeczność!

X
Chelsea24News

FREE
VIEW