Premier League: Everton vs Chelsea - Chelsea24News
Premier League: Everton vs Chelsea
Premier League: Everton vs Chelsea

Premier League: Everton vs Chelsea

Po środowym zwycięstwie u siebie przeciwko Aston Villi, The Blues jadą na Goodison Park by zawalczyć o kolejne 3 punkty.

Pomimo ważnej stawki jaką są trzy punkty, to mecz z Evertonem dla wielu sympatyków zespołu ze Stamford Bridge, będzie odbywał się w cieniu wczorajszych wydarzeń. Jakich? Zakaz transferowy jakim została objęta Chelsea został skrócony do jednego okienka. Co znaczy, że Frank Lampard już w zimowym okienku będzie mógł dokonać wzmocnień. Jeśli chodzi o sobotnie spotkanie z The Toffees, to kadra Londyńczyków otrzymała najlepsze wzmocnienie już kilka dni temu. Do gry powrócił Tammy Abraham, a to jak dzięki jego obecności zmienia się gra było widać już w środę. Co by nie być gołosłownym to w 14 spotkaniach Premier League, Abraham miał udział przy 14 bramkach. A co z kontuzjami? Na pewno nie zobaczymy Rudiger i Loftus-Cheek. Natomiast z konferencji prasowej dowiedzieliśmy się, że w kadrze na Everton znajdzie się Barkley. Dla niektórych złą wiadomością może być to, że ze względu na napięty terminarz, na boisku swoją szansę może dostać Alonso.

Gospodarze po swojej ostatniej porażce 2:5 w meczu derbowym z Liverpoolem, pożegnali swojego dotychczasowego trenera – Marco Silvę. Stery za The Toffees tymczasowo objął Duncan Ferguson. Zmiany na takim szczeblu zaraz przed meczem powinny zazwyczaj być negatywne w skutkach, jednak w futbolu nic nie wiadomo. Czy tym razem zadziała tzw. efekt nowej miotły? Będzie to nie łatwe zadanie chociażby, ze względu na ilość kontuzji. W barwach The Toffees nie wystąpi: Coleman, Delph, Gbamin, Gomes oraz Martina.

Oba zespoły będą chciały zaprezentować się jak najlepiej, a biorąc pod uwagę grę Chelsea w tym sezonie to nawet w przypadku remisu czeka nas ciekawe widowisko.

Pierwszy gwizdek o 13:30.


 

O autorze

Avatar

Kibic Chelsea od lat 14. Na tym portalu moja działko to w znacznej mierze zapowiedzi. Poza samym pisaniem interesuje się retoryką oraz montażem wideo.

Related posts

Korzystanie z portalu jest całkowicie darmowe, wobec czego prosimy o to, abyś wyłączył program blokujący reklamy.

Strona dzięki czemu może się utrzymywać, a my możemy tworzyć ten portal i rozwijać się jako społeczność!

X
Chelsea24News

FREE
VIEW