Azpilicueta: Musimy poprawić grę w defensywie - Chelsea24News
Azpilicueta: Musimy poprawić grę w defensywie
Azpilicueta: Musimy poprawić grę w defensywie

Azpilicueta: Musimy poprawić grę w defensywie

W ramach 16 kolejki Premier League, Chelsea pojechała na Goodison Park, aby zmierzyć się z Evertonem. Mecz zakończył się zwycięstwem wynikiem 3-1 dla drużyny z Liverpoolu.

Po zakończeniu spotkania, kapitan drużyny The Blues, Cesar Azpilicueta, wypowiedział się na temat tego spotkania, m.in. co jego zdaniem zawiodło w tym spotkaniu ze strony Chelsea.

– Nie zaczęliśmy dobrze tego spotkania. Spodziewaliśmy się, że zagrają z większą intensywnością oraz gorącej atmosfery na stadionie, niestety nie poradziliśmy sobie z tym. Powinniśmy się lepiej zaprezentować w takim spotkaniu. Pierwszego gola straciliśmy na początku spotkania po dośrodkowaniu ze skrzydła, choć zdawaliśmy sobie sprawę z tego, że to jeden z ich atutów. Potem mieliśmy kłopoty.

– Na początku drugiej połowy ponownie straciliśmy bramkę, w kluczowych momentach tego spotkania nie dawaliśmy rady. Mentalność jest bardzo ważna, to ona umożliwia Ci grę co kilka dni, ona pozwala Ci odnosić sukcesy. Niestety nam jej zabrakło, nie byliśmy wystarczająco pewni siebie. Nie wykorzystaliśmy tego, że Everton w ostatnim czasie zmagał się ze swoimi problemami.

– Na ten mecz wyszliśmy po bardzo dobrym spotkaniu przeciwko Aston Villi, lecz nie pokazaliśmy, że jesteśmy wystarczająco silni psychicznie, aby sobie poradzić w tym spotkaniu. Naszym celem jest zwycięstwo w każdym meczu, a we wtorek rozgrywamy bardzo ważny mecz w ramach Champions League, musimy wygrać to spotkanie, aby grać w fazie pucharowej. Nie możemy zagrać z Lille tak jak z Evertonem. Liga Mistrzów to najwyższy poziom, musimy być przygotowani.

– Defensywa jest czymś, co musimy na pewno poprawić, aczkolwiek skuteczność w ofensywnie również wymaga poprawy. Stwarzamy sobie mnóstwo sytuacji, lecz nie potrafimy przełożyć tego na gole. To poważny problem, gdyż we współczesnym futbolu, musisz być dobry w obu aspektach, w defensywie oraz ofensywie. Nie jesteśmy wystarczająco silni, musimy nad tym pracować.

Źródło: chelseafc

O autorze

Avatar

Zagorzały fan Chelsea, który uwielbia narzekać na wybory personalne naszego ukochanego trenera.

Related posts

Korzystanie z portalu jest całkowicie darmowe, wobec czego prosimy o to, abyś wyłączył program blokujący reklamy.

Strona dzięki czemu może się utrzymywać, a my możemy tworzyć ten portal i rozwijać się jako społeczność!

X
Chelsea24News

FREE
VIEW