Pamiętnik analfabety #2 - Chelsea24News
Pamiętnik analfabety #2
Pamiętnik analfabety #2

Pamiętnik analfabety #2

Już jutro najważniejszy mecz tego sezonu. Premier League to wspaniałe rozgrywki, ale jeżeli chodzi o emocje to nic nie zastąpi dobrego meczu w Lidze Mistrzów. W tym sezonie raczej nikt z nas nie wierzy, że wygramy Champions League, ale zawsze miło grać tam na wiosnę. Liczę na to, że spotkanie z Evertonem tylko nas zmotywuje do dobrego występu i gładko odprawimy Lille. Dalsza gra w Lidze Mistrzów może nam pomóc także przy zimowych transferach, zwłaszcza w obliczu zmian w przepisach. Pamiętam, że David Luiz nie mógł zagrać dla Chelsea w tych rozgrywkach tuż po przybyciu do klubu, jednak teraz byłoby to możliwe.


Jestem też niezwykle podekscytowany na myśl o zbliżającym się okienku. Czuję, że to będzie okno na miarę tego, gdzie pozyskaliśmy Fernando Torresa i Davida Luiza. Abstrahując już od tego jak Fernando poradził sobie na Stamford Bridge, to było to ostatnie okno, gdzie zimą sprowadziliśmy prawdziwego ‚grubasa’. Czuję jednak, że to będzie kolejne, gdzie Roman sypnie walutą w styczniu i piłkarze sprowadzeni do klubu będą prawdziwym wzmocnieniem w walce o TOP4 i dalekie fazy Champions League. Kto to będzie? Nie wiem, ale myślę że nie wszystkie karty zostały już odkryte i czekają nas niespodzianki. Śledźcie więc portal – wszystkie plotki i ploteczki się tutaj pojawią!


Niewiarygodnie nieprzewidywalny jest ten sezon Premier League, mamy początek grudnia, a ja skompromitowałem się praktycznie w każdej opinii dotyczącej przewidywań na ten sezon. Sheffield i Newcastle są w środku tabeli, a Southampton na dnie. City praktycznie straciło szansę na mistrzostwo, a Liverpool punktuje jeszcze lepiej niż rok temu. Wyszedłem na strasznego głupka, ale jednocześnie jestem podekscytowany, tym jak ciekawy jest ten sezon. Za to kocham tę ligę!


Myślę że Frank jest ofiarą własnego sukcesu. Jestem przekonany, że gdybyśmy przed sezonem dowiedzieli się, że w grudniu będziemy mieć taką przewagę nad United, Tottenhamem oraz Arsenalem, będąc jednocześnie w TOP4, przy tym grając młodzieżą, to każdy byłby zadowolony. Naszym „problemem” jest jednak doskonały start, gdzie był moment, że na grupie zaczęto przebąkiwać nawet o walce o mistrzostwo! Teraz kilka gorszych wyników (które nadejść musiały) sprawiły, że ci sami ludzie widzą wszystko w czarnych barwach. Ja natomiast uważam, że wszystko nadal przebiega bardzo dobrze. Nadal to my rozdajemy karty w walce o TOP4 i grze o fazę pucharową Ligę Mistrzów. Więcej spokoju przydałoby się niektórym, zwłaszcza że nie tylko kadra to młodzież. Nasz szkoleniowiec ma zaledwie rok doświadczenia i to w pracy na niższym poziomie. Więc spokoju i chłodnego spojrzenia, a mniej negatywnych emocji, zwłaszcza w tak pięknym okresie dla fana Chelsea, gdzie peak tej kadry przyjdzie dopiero za kilka lat!


Zawsze się zastanawiałem, jakim cudem kobiety potrafią ‚siedzieć’ na telefonie godzinami, rozmawiając o swoich sprawach. Po czym niedawno zdałem sobie sprawę, że odkąd pamiętam codziennie piszę, dyskutuję, czytam i oglądam wszystko co możliwe o futbolu i nadal mnie to nie nudzi. Wstaję rano i zaglądam na Twittera oraz portal, czat redakcyjny to jedna wielka dyskusja o piłce (i innych sprawach również, jednak to piłka dominuje), nasza grupa codziennie wrze od dyskusji. Co robię będąc w pracy? Myślę o futbolu, o jutrzejszym meczu, o tym że chciałbym aby Tammy zdobył bramkę. Ciężko nawet powiedzieć, że futbol to moje hobby, bo jest to coś, co robi się w wolnym czasie. Jest takie ładne powiedzenie – ktoś oddycha czymś. Myślę, że ja oddycham futbolem i mój najdłuższy urlop od niego trwał może kilka godzin. Wspaniała rzecz, którą nigdy się nie zmęczę.

O autorze

Michal Malolepszy

Jestem niepoprawnym marzycielem, uwielbiam być kreatywny. Lubię lubić. Czym interesuję się poza piłką? Kocham pochłaniać kulturę - książka, film czy nawet muzyka.

Related posts

Korzystanie z portalu jest całkowicie darmowe, wobec czego prosimy o to, abyś wyłączył program blokujący reklamy.

Strona dzięki czemu może się utrzymywać, a my możemy tworzyć ten portal i rozwijać się jako społeczność!

X
Chelsea24News

FREE
VIEW