Todd Boehly myśli o złożeniu kolejnej oferty kupna Chelsea - Chelsea24News
Todd Boehly myśli o złożeniu kolejnej oferty kupna Chelsea
Todd Boehly myśli o złożeniu kolejnej oferty kupna Chelsea

Todd Boehly myśli o złożeniu kolejnej oferty kupna Chelsea

Jakiś czas temu informowaliśmy o tym, że akcjonariusz Los Angeles Dodgers, Todd Boehly złożył ofertę kupna Chelsea, która została odrzucona przez Romana Abramowicza. Mimo tego, że Rosjanin nie chce obecnie rozważać sprzedaży klubu, to Boehly zamierza przetestować jego deklarację.

Amerykanin zastanawia się bowiem nad kolejną propozycją wykupu Chelsea, która będzie poprawiona o kolejne miliony w stosunku do odrzuconej oferty. Otoczenie klubu jest zgodne, że Abramowicz nie chce sprzedawać The Blues, jednak od dłuższego czasu świat obiegła informacja, że klub jest ‚wart’ 3 miliardy funtów.

Boehly już wcześniej chciał inwestować w Premier League, kilka lat temu był częścią grupy chcącej zakupić Tottenham, jednakże oferta przedstawiona przez nich została odrzucona przez włodarzy klubu z Londynu.

Choć nie wydaje się, aby Boehly wyznaczył sobie przedział czasowy w którym spróbuje pozyskać klub, to może on teraz nieco wstrzymać się i poczekać na odpowiedni moment. Takowym może być koniec marca. Wówczas wygasa pozwolenie Chelsea na rozbiórkę stadionu i budowę nowego. Ludzie zarządzający klubem są przekonani, że gdyby Abramowicz ponownie dał zielone światło na budowę nowego obiektu to wszystko przebiegłoby sprawniej niż wcześniej. Z drugiej jednak strony gdyby okazało się, że termin minie, a właściciel klubu w żaden sposób nie da do zrozumienia, że nadal jest zainteresowany budową nowego obiektu, będzie to sygnał dla osób takich jak Boehly, że Abramowicz stracił zainteresowanie Chelsea.

Rosjanin w ostatnich osiemnastu miesiącach odrzucił cztery oferty kupna klubu. Abramowicz nadal nie może pracować w Wielkiej Brytanii, dlatego przebywa w innych krajach.

We wrześniu Boehly udzielił wywiadu, w którym potwierdził, że jest zainteresowany pozyskaniem klubu z Premier League.

– Piłka nożna to najważniejszy sport świata. Pasja fanów jest nieoceniona. Każda drużyna próbuje więc wygrywać i tworzyć społeczność. Otrzymaliśmy szansę w Dodgersach i stworzyliśmy mistrzowski zespół, który zbudował również pasję u fanów. Jeżeli spojrzysz w kierunku Premier League, to wiesz że tam znajdziesz to wszystko. Ciężko przewidzieć pewne rzeczy, jedną z najwspanialszych rzeczy w piłce jest to, że większość drużyn należy do człowieka, który buduje relację z fanami, dlatego tak trudno potem sprzedać taki klub. Nauczyłem się jednak wiele, wiem dużo o tym jak działają grupy kibicowskie, to ogromna szansa. To najlepszy produkt na świecie. Główną kwestią jest cena, trudno jest kupić jakość bez przepłacania. Pytanie więc jak ocenić wartość?

Pod wodzą Boehley’ego Dodgersi zdobyli siedem kolejnych tytułów Western Division oraz dwa mistrzostwa National League. Przegrali również dwukrotnie finał World Series.

Źródło: Telegraph

O autorze

Michal Malolepszy

Jestem niepoprawnym marzycielem, uwielbiam być kreatywny. Lubię lubić. Czym interesuję się poza piłką? Kocham pochłaniać kulturę - książka, film czy nawet muzyka.

Related posts

Korzystanie z portalu jest całkowicie darmowe, wobec czego prosimy o to, abyś wyłączył program blokujący reklamy.

Strona dzięki czemu może się utrzymywać, a my możemy tworzyć ten portal i rozwijać się jako społeczność!

X
Chelsea24News

FREE
VIEW