Ake: Jestem zachwycony Chelsea w tym sezonie - Chelsea24News
Ake: Jestem zachwycony Chelsea w tym sezonie
Ake: Jestem zachwycony Chelsea w tym sezonie

Ake: Jestem zachwycony Chelsea w tym sezonie

Nathan Ake może zostać obiektem walki dwóch wielkich zespołów – Manchesteru City i Chelsea. Co na to sam Holender?

– Kocham Bournemouth. Wspaniale się tu żyje, jest mnóstwo spokoju. Dla młodego gracza to idealne miejsce.

– Jestem zachwycony Chelsea w tym sezonie. Mieli zakaz transferowy i dali szansę wielu młodym piłkarzom, to fantastyczne! Wspaniale to widzieć, cieszę się szczęściem moich kolegów, którzy teraz dostali swoje szanse.

– Każdy wiedział, że Frank prędzej czy później zostanie menedżerem Chelsea. Jako piłkarz zawsze pomagał innym, zawsze wstawiał się za kolegów. Cieszy mnie to, co dzieje się obecnie w Chelsea.

– Jak wspominam swoje pierwsze tygodnie w Chelsea? Było ciężko! Przez pierwszy tydzień siedziałem na stołówce razem z rodzicami, bo byli ze mną w Londynie przez pierwszych kilka dni. Gdy jesteś nowy, chcesz poznawać nowe osoby, dlatego po powrocie rodziców do Holandii mogłem zapoznać nowe osoby, poza tym dbałem tylko o granie w piłkę. Mieszkałem z kolegą z zespołu, musiałem mówić wyłącznie po angielsku. Wszyscy byli dla mnie bardzo mili. Mój brat chciał ze mną zamieszkać, ale mu nie pozwolono, ponieważ mogłoby to doprowadzić do tego, że rozmawialibyśmy po holendersku, natomiast w klubie chciano, abym mówił wyłącznie po angielsku.

– John Terry jako pierwszy z dorosłych piłkarzy się ze mną przywitał, upewnił się, że czuję się dobrze na treningu. Didier Drogba także był bardzo miły, miałem 18 albo 19 lat kiedy zagrałem z Rubinem Kazań. Kiedy siedziałem na ławce, usiadł koło mnie Paulo Ferreira, powiedział do mnie: to dopiero początek, musisz twardo stąpać po ziemi. On mógł usiąść obok kogokolwiek, jednak wybrał mnie i dał mi kilka rad. To było bardzo miłe, fajnie było mieć świadomość, że mam wokół siebie ludzi, którym na mnie zależy.

– Początkowo bardzo mnie krytykowano, mówiono że jestem zbyt młody na zmianę klubu na zagraniczny, jednak chciałem stać się lepszym piłkarzem i potrzebowałem takiego doświadczenia. Transfer do Chelsea to jedna z najlepszych rzeczy, jaka spotkała mnie w życiu. Grałem z najlepszymi młodymi piłkarzami świata, wygraliśmy mnóstwo trofeów. Jako młodzik dostałem szansę na awans do pierwszego zespołu, debiutowałem mając siedemnaście lat, potem zostałem wypożyczony, to dało mi bardzo wiele jeżeli chodzi o bycie dojrzałym. Nauczyłem się wiele i teraz jestem silniejszy.

– Moja kontuzja? Nie jest tak źle, wrócę za około miesiąc.

O autorze

Michal Malolepszy

Jestem niepoprawnym marzycielem, uwielbiam być kreatywny. Lubię lubić. Czym interesuję się poza piłką? Kocham pochłaniać kulturę - książka, film czy nawet muzyka.

Related posts

Korzystanie z portalu jest całkowicie darmowe, wobec czego prosimy o to, abyś wyłączył program blokujący reklamy.

Strona dzięki czemu może się utrzymywać, a my możemy tworzyć ten portal i rozwijać się jako społeczność!

X
Chelsea24News

FREE
VIEW