Rüdiger: Chciałbym podziękować sztabowi oraz fanom - Chelsea24News
Rüdiger: Chciałbym podziękować sztabowi oraz fanom
Rüdiger: Chciałbym podziękować sztabowi oraz fanom

Rüdiger: Chciałbym podziękować sztabowi oraz fanom

Antonio Rüdiger podzielił się swoimi przemyśleniami po powrocie.

– Staram się zawsze pomagać innym, tak jak robiłem to gdy grałem obok Davida Luiza i Gary’ego Cahilla w poprzednich sezonach. Jestem bardzo głośny na murawie, zwłaszcza kiedy gram obok młodych graczy, którzy potrzebują pomocy doświadczonego kolegi. Czasami zdarza się, że upadasz, co jest normalne, jesteśmy przecież tylko ludźmi, wiem więc że jako jeden z bardziej doświadczonych graczy muszę pomóc innym. Jestem na to gotów.

– Na mojej pozycji bardzo ważne jest to, aby dużo mówić, ponieważ mam przed sobą całą murawę i widzę bardzo dużo. Dlatego jestem głośny na murawie, staram się ciągle podpowiadać, zwłaszcza młodszym piłkarzom.

– Nie czytałem zbyt wiele o tym, czy fani chcą mojego powrotu. Być może dlatego nie czuję zbyt wielkiej presji, to jednak dobrze, jeżeli kibice czekali na to, aż wrócę. W futbolu to bardzo dobrze, jeżeli czujesz presję, dzięki temu musisz cały czas być gotów.

– Podchodzimy do każdego kolejnego spotkania indywidualnie. Mamy pięć punktów przewagi nad piątym miejscem, jesteśmy w dobrej pozycji wyjściowej, jednak musimy unikać takich spotkań jak te z West Hamem czy Evertonem.

– Nie byłem zestresowany przez uraz, to nie pierwszy raz, kiedy moja kontuzja wykluczyła mnie na dłuższy czas. Tak, to była pierwsza długotrwała kontuzja w Chelsea, jednak nie w mojej karierze. Zawsze wracałem w dobrej formie, więc wiedziałem co muszę robić po zabiegu. Posłuchałem rad doktora i ciężko pracowałem podczas rehabilitacji, byłem cierpliwy i czekałem na swój czas. Chcę grać regularnie, ale nie jestem już nastolatkiem, wiem że czasami najlepsze co mogę zrobić to po prostu czekać.

– Menedżer przeprowadził ze mną mini przygotowania do sezonu, przez dwa lub trzy ciężko pracowaliśmy, bardzo mu za to dziękuję. To było bardzo dobre dla moich nóg, minęło dużo czasu, odkąd ostatni raz zagrałem mecz, jednak już wróciłem, a drużyna właśnie awansowała do dalszej fazy Ligi Mistrzów. Nieco smuci mnie fakt, że przegapiłem całą fazą grupową, jednak cieszy mnie awans.

– To był dobry mecz z obu stron, dla takich meczów gra się w piłkę.

– Chciałbym podziękować wszystkim – sztabowi szkoleniowemu oraz trenerowi za cierpliwość, podobnie jak fanom, również za cierpliwość.

– Mam nadzieję, że już niedługo będę w najlepszej możliwej formie, to oczywiście nie będzie łatwe po tak długiej absencji. Muszę rozegrać kilka spotkań, więc liczę na to, że szkoleniowiec będzie mi ufał i będzie na mnie stawiał.

Źródło: GOAL

O autorze

Michal Malolepszy

Jestem niepoprawnym marzycielem, uwielbiam być kreatywny. Lubię lubić. Czym interesuję się poza piłką? Kocham pochłaniać kulturę - książka, film czy nawet muzyka.

Related posts

Korzystanie z portalu jest całkowicie darmowe, wobec czego prosimy o to, abyś wyłączył program blokujący reklamy.

Strona dzięki czemu może się utrzymywać, a my możemy tworzyć ten portal i rozwijać się jako społeczność!

X
Chelsea24News

FREE
VIEW