Lampard: Gdybym powiedział, że chcę Mbappe, Ronaldo czy Messiego to... - Chelsea24News
Lampard: Gdybym powiedział, że chcę Mbappe, Ronaldo czy Messiego to…
Lampard: Gdybym powiedział, że chcę Mbappe, Ronaldo czy Messiego to…

Lampard: Gdybym powiedział, że chcę Mbappe, Ronaldo czy Messiego to…

Frank Lampard został zapytany o to, jak duży wpływ ma na dobór zawodników podczas okna transferowego.

– Miałem kilka bardzo ciekawych rozmów z Mariną, która rozmawia także z właścicielem. Mogę rozmawiać także z innymi, jednak głównie rozmawiam z Mariną, departamentem skautingu oraz z Petrem. Oczywiście rozmawiamy także o tym z moim sztabem, codziennie godzinami przesiadujemy i myślimy o tym, jak możemy poprawić zespół, więc oczywiście musimy także myśleć o planie długoterminowym. To jednak oczywiste, że nie możemy kupić każdego piłkarza na świecie.

– Gdybym powiedział, że chcę Mbappe, Ronaldo oraz Messiego jako trójkę atakujących, mógłbym zostać odprawiony z kwitkiem! Najważniejszy jest balans między moimi rekomendacjami a szczerą rozmową z właścicielem. Najważniejsze jest to, aby cały czas podążać do przodu. Jestem bardzo otwarty w tych kwestiach, ponieważ najmocniej skupiam się na ciężkiej pracy na boisku treningowym. Wiem że mamy bardzo dobry skład. Kiedy jednak przyjdzie czas na wzmocnienia, chcę mieć ważny głos w tej dyskusji.

– Nie zakazałem rozmów o odejściu, ale nie zamierzam się w to teraz angażować. Jeżeli piłkarz przyjdzie do mojego biura to z przyjemnością porozmawiam z nim o każdym problemie, nawet o chęci odejścia. Nadal jednak to się nie stało.

– Rozmawiam z moimi piłkarzami regularnie, więc myślę że nie czują oni potrzeby takiej rozmowy indywidualnej. Dla młodych zawodników nie mogę być zbyt surowy, ale jednocześnie muszę popychać ich w kierunku stałego rozwoju, muszą czuć moje zaufanie, ale także to, że muszą cały czas ciężko pracować. Muszą wierzyć w swój talent, ale także trzeba być cierpliwym, bo niektórym zajmie więcej czasu to, aż pokażą swój talent.

– Gdy zacznę myśleć o tym, gdzie mogę wzmocnić skład, to na pewno nie będzie to oznaczało skreślenia młodych zawodników. Wszyscy chyba zauważyli jak dobry był pomysł polegający na tym, aby zajrzeć do akademii i dać szansę kilku chłopcom, którzy pokazali, że na nią całkowicie zasłużyli. Wcześniej nie dostawali aż tylu szans i myślę że mocno zmieniliśmy myślenie innych o naszej akademii. Musimy być także konkurencyjni, to się nigdy nie zmieni, ale uważam, że ludzie doceniają to co robimy z akademią. Odpowiednia równowaga to ideał, to właśnie mamy teraz w klubie. Chcemy wprowadzać kolejnych piłkarzy z akademii, ale jednocześnie nie zamykamy się na sprowadzanie graczy spoza klubu, to się nazywa równowaga.

Źródło: GOAL

O autorze

Michal Malolepszy

Jestem niepoprawnym marzycielem, uwielbiam być kreatywny. Lubię lubić. Czym interesuję się poza piłką? Kocham pochłaniać kulturę - książka, film czy nawet muzyka.

Related posts

Korzystanie z portalu jest całkowicie darmowe, wobec czego prosimy o to, abyś wyłączył program blokujący reklamy.

Strona dzięki czemu może się utrzymywać, a my możemy tworzyć ten portal i rozwijać się jako społeczność!

X
Chelsea24News

FREE
VIEW