Mourinho: Oczywisty rzut karny - Chelsea24News
Mourinho: Oczywisty rzut karny
Mourinho: Oczywisty rzut karny

Mourinho: Oczywisty rzut karny

W hicie 18 kolejki Premier League, Chelsea rozegrała swój mecz przeciwko Spurs na Tottenham Hotspur Stadium, który zakończył się zwycięstwem The Blues wynikiem 2:0.

W trakcie spotkania byliśmy świadkami nieprzyjemnych sytuacji takich jak rasistowskie zachowanie kibiców Tottenhamu celowane głównie w stronę Rudigera. Na m.in. ten temat wypowiedział się menedżer Kogutów, José Mourinho.

– Rzut karny dla Chelsea? Cały stadion, 60 tysięcy osób powiedziałoby szczerze, że jedenastka powinna zostać podyktowana. Oczywisty rzut karny. W dzisiejszym meczu VAR pomógł sprawiedliwości.

– Rasistowskie zachowanie na trybunach? To smutne. Sędzia przestrzegał protokołu, a zawodnicy na boisku oraz my (trenerzy), musieliśmy to zaakceptować. Na początku nie wiedziałem czemu jest kolejna przerwa i co się dzieje, byłem za bardzo sfrustrowany postawą mojego zespołu. Anthony Taylor do nas podszedł i oznajmił nam powód przerwy, to niedopuszczalne.

– Sędzia dziś dużo rozmawiał z zawodnikami na boisku na temat tego co się dzieje na trybunach, nawet w sytuacjach kiedy sędziowie sprawdzali na VAR potencjalny rzut karny dla nas.  Przegrywaliśmy w tym spotkaniu, więc naturalne, że nie podobała mi się początkowo przerwa w grze, lecz gdy poznałem powód tej przerwy to oczywiście, że zrozumiałem i zaakceptowałem to.

– Wszyscy łączymy się w walce przeciwko rasizmowi. Tottenham to bardzo dumny klub, więc klub pokaże swoją siłę przeciwko rasizmowi. Nienawidzę rasizmu w społeczeństwie i futbolu.

Źródło: GOAL

O autorze

Jakub Czapran

Zagorzały fan Chelsea, który uwielbia narzekać na wybory personalne naszego ukochanego trenera.

Related posts

X
Chelsea24News

FREE
VIEW