Przedmeczowa konferencja prasowa - Chelsea24News
Przedmeczowa konferencja prasowa
Przedmeczowa konferencja prasowa

Przedmeczowa konferencja prasowa

Już w czwartek Chelsea zmierzy się Southampton. Czas więc na przedmeczową konferencję prasową Franka Lamparda.

– To dla nas z pewnością korzyść, że w święta gramy mecz domowy. Nadal jednak jest to trudny okres, piłkarze muszą rano trenować, a noc przed meczem spędzić w hotelu. Przygotowania będą takie jak zawsze. Jako piłkarze mamy wiele przywilejów i benefitów, jednak okres świąteczny to moment, gdy nasze rodziny cierpią. To okres bardzo napiętego terminarza, więc musimy być pewni, że wszystko jest dopięte na ostatni guzik.

– Rozmawiałem z Tonim po meczu, jednak nie mieliśmy dłuższej indywidualnej pogadanki na temat incydentu z meczu ze Spurs. Piłkarze bowiem dostali wczoraj dzień wolny. Widziałem post Toniego w mediach społecznościowych, wiem że był on prosto z serca. To facet, który jest bardzo silny, jednak porozmawiam z nim dzisiaj. Mieliśmy już podobną sytuację z Tammym i przeprowadziłem z nim podobną rozmowę do tej, jaką przeprowadzę z Tonim. Chcę aby wiedział, że go wspieram.

– Komentarze Mourinho? Myślę, że kwestionowanie uczciwości Toniego jest bardzo rozczarowujące. Widziałem tę sytuację i zgadzam się, że to nie było brutalne zagranie, jednak nadal zasługiwało ono na czerwoną kartkę. VAR zajmował się tym kilka minut, więc nie ma tutaj sensu mówić o tym, że arbiter mógł widzieć coś lepiej. VAR widział to perfekcyjnie. W ostatnich minutach spotkania w kilku sytuacjach gracze Tottenhamu próbowali wymuszać rzuty karne. Może rozpoczniemy tę debatę?

– Rasizm to problem w społeczeństwie, nie tylko w futbolu. Myślę że my w Chelsea walczymy z tym mocno i przy każdej okazji to podkreślamy.

– Zagraliśmy już kilka razy w tym sezonie formacją z trzema obrońcami, czułem że to najlepszy system na Tottenham. Dużo rozmawiałem o tym ze sztabem i uznaliśmy, że to zadziała. Jest to na pewno formacja, którą możemy użyć w przyszłości, jeżeli będzie to konieczne.

– Najlepszy mecz sezonu? Myślę że w wyjazdowym meczu z Ajaksem poradziliśmy sobie najlepiej, to jednak inny rodzaj spotkania. Mecz ze Spurs był jednak pojedynkiem z bezpośrednim rywalem, a nasza forma w ostatnich grach nakładała jeszcze większą presję. Kontrolowaliśmy ten mecz całkowicie, więc można tak powiedzieć, że było to najlepsze spotkanie.

– Mam nadzieję, że wygrana ze Spurs pomoże mentalnie moim piłkarzom, zwłaszcza tym młodszym, którzy rok temu grali na niższym poziomie.

– Wiemy że każdy kolejny mecz będzie wielkim wyzwaniem. Southampton jest w dobrej formie, a Arsenal ma nowego menedżera, który może wykorzystać odpowiednio dobrych graczy, których posiada.

– Czy ten mecz zmienia moje plany na styczeń? Nie. Prosiłem zawodników o odpowiednią reakcję i dali mi ją. Nasze plany na styczniowe okno nie zależały jednak od tego jak zagramy z Tottenhamem. Wierzę w moich zawodników – zarówno tych starszych i tych młodszych. Występ Masona był świetny, ale nie tylko jego, Tammy był fantastyczny, Tomori również. Ich występ jest jednak przykładem na to, że trzeba im ufać i mieć odpowiednią cierpliwość do młodych zawodników, ponieważ to są nadal młodzi chłopcy, którzy będą mieć słabsze momenty i stale się uczą. Oni cały czas będą lepsi, a jeżeli nie będziemy cierpliwi wobec naszych piłkarzy, możemy być świadkami sytuacji, które już przeżywaliśmy. Gdy zawodnik światowej klasy gra w innym zespole, jednak był graczem Chelsea w wieku 20-21 lat, ale menedżer im nie ufał i na nich nie stawiał. Ja natomiast chcę ufać młodym zawodnikom i stać za nimi.

– Kontuzje? Azpilicueta jest nieco poobijany, jednak to tylko siniaki.

Źródło: Football London

O autorze

Michal Malolepszy

Jestem niepoprawnym marzycielem, uwielbiam być kreatywny. Lubię lubić. Czym interesuję się poza piłką? Kocham pochłaniać kulturę - książka, film czy nawet muzyka.

Related posts

Korzystanie z portalu jest całkowicie darmowe, wobec czego prosimy o to, abyś wyłączył program blokujący reklamy.

Strona dzięki czemu może się utrzymywać, a my możemy tworzyć ten portal i rozwijać się jako społeczność!

X
Chelsea24News

FREE
VIEW