Premier League: Chelsea vs Southampton - Chelsea24News
Premier League: Chelsea vs Southampton
Premier League: Chelsea vs Southampton

Premier League: Chelsea vs Southampton

Pierwsza gwiazdka, barszcz wypity, a po internecie kolejne koło zatacza zdjęcie z wynikami meczów z Boxing Day z 1963 roku. Wówczas The Blues na wyjeździe pokonali Blackpool 5:1, w tym roku na swoim stadionie zmierzą się z ekipą Świętych.

Kilka dni temu podopieczni Lamparda zwyciężyli w spotkaniu derbowym z Tottenhamem 2:0. Zwycięstwo to było ważne nie tylko ze względu na 3 punkty i zachowanie czwartej lokaty. W meczu tym grali zawodnicy z akademii The Blues, a ta wygrana pozwoliła pokazać również dawnemu szkoleniowcowi na co ich stać. Nie można przecież zapomnieć tego jak Jose wielokrotnie pomijał talenty z akademii Chelsea. Drużyna ze Stamford Bridge dobrze radzi sobie w meczach wyjazdowych, czego nie można powiedzieć o sytuacji w której to oni są gospodarzami. Martwiące jest jednak to, że zajmujący 4 lokatę The Blues mają pewien punkt wspólny z zespołem utrzymującym się tuż nad strefą spadkową(choć nie kropka w kropkę). Oba zespoły mają ogromny kłopot z zachowaniem czystego konta. Frank Lampard będzie miał do dyspozycji wszystkich zawodników z wyjątkiem powracającego do zdrowia Loftusa-Cheeka oraz pauzującego za kartki Kovacicia, niepewny jest również występ Azpilicuety.

Święci nie mają powodów do radości, ostatnie czyste konto udało im się zachować we wrześniu. A nad strefą spadkową pozwoliła im się utrzymać wygrana w swoim ostatnim spotkaniu przeciw Aston Villi, gdzie zwyciężyli 3:1. Była to dopiero trzecia wygrana w ostatnich dziewięciu spotkaniach. Sympatycy Southampton mogą upatrywać zalet w formie strzeleckiej Danny’ego Ingsa, który ma na swoim koncie tyle bramek co Tammy Abraham. Niestety w przypadku tego zespołu bramki nie przekładają się na liczbę punktów. Ralph Hasenhüttel nie będzie mógł na Stamford Bridge liczyć na Djenepo oraz Valery’ego.

The Blues nie przegrali przed swoją publicznością ze Świętymi od 3 spotkań, myślę że tak będzie również i tym razem. Zespoły te dzieli nie tylko pozycja w tabeli ale i piłkarska jakość, której Londyńczycy zwyczajnie mają więcej.

Pierwszy gwizdek w czwartek o 16:00.


 

O autorze

Avatar

Kibic Chelsea od lat 14. Na tym portalu moja działko to w znacznej mierze zapowiedzi. Poza samym pisaniem interesuje się retoryką oraz montażem wideo.

Related posts

Korzystanie z portalu jest całkowicie darmowe, wobec czego prosimy o to, abyś wyłączył program blokujący reklamy.

Strona dzięki czemu może się utrzymywać, a my możemy tworzyć ten portal i rozwijać się jako społeczność!

X
Chelsea24News

FREE
VIEW