Premier League: Arsenal vs Chelsea - Chelsea24News
Premier League: Arsenal vs Chelsea
Premier League: Arsenal vs Chelsea

Premier League: Arsenal vs Chelsea

Po przegranej na swoim boisku z Southampton 0:2, czas na starcie The Blues z Kanonierami w derbach Londynu. Na szczęście dla Chelsea jak i jej sympatyków spotkanie to nie będzie rozgrywane na Stamford Bridge.

Obu zespołom daleko do formy z poprzednich lat. Chelsea przechodzi bardzo trudny dla siebie okres, z drużyny odszedł zawodnik od którego poprzedni trenerzy uzależniali zespół. Gdyby tego było mało bałagan po poprzednikach wciąż trzeba sprzątać, a zakaz transferowy(choć już skrócony) nie ułatwił zadania Lampardowi. Obecnie zespół ze Stamford Bridge ma kłopot ze złapaniem i utrzymaniem odpowiedniej formy szczególnie na własnym boisku. Ledwie kibice skończyli cieszyć się zwycięstwem nad Tottenhamem, a już musieli opłakiwać porażkę z Southampton. Przeciw Arsenalowi wciąż nie zobaczymy Loftusa-Cheeka, niepewny jest też występ Alonso oraz Jamesa.

Sytuacja u ich rywali zza miedzy jest jeszcze mniej ciekawa. Po dość dobrym starcie swojej przygody, Emery już w drugim sezonie musiał pakować walizki. Remedium na problemy Kanonierów ma być ich dawny zawodnik, czyli Mikel Arteta. W pierwszym pojedynku Arsenal pod jego wodzą zremisował z Wisienkami. Jednym z jaśniejszych punktów jakie było widać, to przywrócenie życia Oezilowi, który wciąż ma wiele do zaoferowania drużynie. W przeciwieństwie do sytuacji kadrowej Chelsea, to na The Emirates mamy dużo więcej niepewnych. Na boisku nie zobaczymy Kolasiniaca, czy Tierneya. Do tej dwójki prawdopodobnie dołączy Ceballos oraz Martinelli.

Spotkanie derbowe to zawsze dodatkowe emocje zarówno dla kibiców, jak i piłkarzy. Pomimo, że jest to starcie pomiędzy zespołami pozbawionymi blasku, to coś tu trąca kilkoma bramkami. Zważając na to, że Chelsea nie gra na swoim boisku, to uważam ich za faworytów w tym spotkaniu.

Pierwszy gwizdek o 15:00 w niedzielę.


 

O autorze

Avatar

Kibic Chelsea od lat 14. Na tym portalu moja działko to w znacznej mierze zapowiedzi. Poza samym pisaniem interesuje się retoryką oraz montażem wideo.

Related posts

Korzystanie z portalu jest całkowicie darmowe, wobec czego prosimy o to, abyś wyłączył program blokujący reklamy.

Strona dzięki czemu może się utrzymywać, a my możemy tworzyć ten portal i rozwijać się jako społeczność!

X
Chelsea24News

FREE
VIEW