Przedmeczowa konferencja prasowa Jody'ego Morrisa - Chelsea24News
Przedmeczowa konferencja prasowa Jody’ego Morrisa
Przedmeczowa konferencja prasowa Jody’ego Morrisa

Przedmeczowa konferencja prasowa Jody’ego Morrisa

Dzisiaj wyjątkowo na pytania dziennikarzy odpowiadał Jody Morris. Wynika to z problemów zdrowotnych Franka Lamparda, menedżer klubu będzie jednak uczestniczył w spotkaniu z Nottingham Forrest.

– Frank zmaga się od kilku dni z infekcją wirusową. Nie czuł się najlepiej, dlatego ja dzisiaj uczestniczę w konferencji prasowej. Frank będzie oczywiście na ławce podczas najbliższego meczu.

– Kontuzje? Alonso nadal nie jest dostępny. Ruben także nie ma szans zagrać. Na ten moment nasza sytuacja kadrowa nie wygląda źle. Fikayo trenuje, jednak nie czuje się jeszcze najlepiej. Grypa jest bardzo częstym problemem podczas tej pory roku, więc musimy sobie z tym radzić.

– Rotacja? Zobaczymy jak będzie wyglądała nasza sytuacja tuż przed meczem. Na pewno będzie kilka zmian w stosunku do meczu z Brighton. Jak wiele? Nie wiem.

– FA Cup to prestiżowe rozgrywki. Musimy jednak balansować, ponieważ mamy przed sobą wiele spotkań, z drugiej jednak strony należy wystawiać skład, który po prostu może wygrać mecz.

– Transfery? Wszystko zależy od klubu. Jako asystent nie jestem wtajemniczony w sprawy transferowe tak mocno jak menedżer, jednak wiem, że każdy ruch będzie przemyślany i przydatny dla klubu. Nie ściągniemy nikogo, kto nie sprawi, że będziemy lepsi.

– Batshuayi i Giroud? Nadal są piłkarzami Chelsea. Nie można po prostu dać odejść piłkarzom, aby potem nie mieć odpowiednio szerokiej kadry. Obaj wykazują się profesjonalizmem, nie mamy z nimi żadnych problemów. Każdy zawodnik jest dla nas cenny. Oceniamy każdego indywidualnie, nigdy nie wiesz, kiedy przytrafią się kontuzje lub słabsza forma.

– Problemy w meczach domowych? Nie sądzę, aby to wynikało z problemów fizycznych lub jakościowych. Myślę, że nasz poziom mentalny nie jest odpowiednio wysoki. To coś o czym menedżer mocno myśli i chce naprawić. Kiedy jesteś piłkarzem dużego klubu, to w meczach domowych musisz grać lepiej. Piłkarze chcą dawać kibicom to, czego oczekują. Z drugiej strony piłkarze także potrzebują wsparcia od fanów. Oczywiście jesteśmy sfrustrowani wynikami domowymi, jednak tu nie chodzi wyłącznie o graczy na murawie. Musimy pomagać sobie wzajemnie i dzięki temu wyjdziemy z tego drobnego dołka.

– W naszej szatni jest mnóstwo osób, które cenią sobie FA Cup. To rozgrywki znane na całym świecie, więc nie ma mowy o odpuszczaniu.

– Znam naszą młodzież od lat, wiem kto radził sobie dobrze, jednak od meczu z Norwich, pewne rzeczy są już poza mną. Oni w pełni zasługują na grę w Chelsea i udowadniają to co tydzień. To niesamowita duma dla akademii, nie zamierzamy się jednak zatrzymywać. Kto będzie kolejnym młodym, który otrzyma szansę?

– Billy i Marc radzą sobie znakomicie, ciągle są w blisko naszego zespołu i trenują na wysokim poziomie. Billy dzisiaj miał problem z przeziębieniem, jednak chciał z nami trenować. Jego mentalność pomoże mu zagrać w każdej sytuacji – tak jak stało się to z Lampteyem w meczu z Arsenalem.

– Myślę, że to ważne aby młodzi piłkarze mieli wytyczoną odpowiednią ścieżkę. Lamptey grał dla mnie i Joe Edwardsa, więc mogę powiedzieć, że miałem pewną wiedzę na jego temat. Niezależnie od tego z kim pracowaliśmy wcześniej, nadal stale obserwujemy akademię. Wiemy na bieżąco o postępach młodych zawodników. Tak powinno dziać się w każdym klubie, jednak wiemy że różni menedżerowie mają inne wizje na temat tego, jak powinna działać akademia. My cieszymy się, ponieważ nasza akademia jest świetna, mamy także menedżera, który chce dawać szansę młodym graczom.

– Zawsze miło pokonuje się takie kluby jak Arsenal i Tottenham. Ludzie także źle odczytali moje wiadomości skierowane do Mourinho. Nie było w nich nic związanego z brakiem szacunku – to legenda Chelsea. Śmiałem się jedynie z tego jak bardzo martwił się o nasze wyniki jako ekspert. Mecze z Arsenalem i ze Spurs to zawsze trudne wyzwania, a Jose to topowy menedżer. Frank cały czas przypomina naszym piłkarzom, że musimy stale zdobywać punkty i poziom koncentracji musi być taki sam w każdym spotkaniu.

Źródło: Football London

O autorze

Michal Malolepszy

Jestem niepoprawnym marzycielem, uwielbiam być kreatywny. Lubię lubić. Czym interesuję się poza piłką? Kocham pochłaniać kulturę - książka, film czy nawet muzyka.

Related posts

Korzystanie z portalu jest całkowicie darmowe, wobec czego prosimy o to, abyś wyłączył program blokujący reklamy.

Strona dzięki czemu może się utrzymywać, a my możemy tworzyć ten portal i rozwijać się jako społeczność!

X
Chelsea24News

FREE
VIEW