FA Cup: Chelsea vs Nottingham Forest - Chelsea24News
FA Cup: Chelsea vs Nottingham Forest
FA Cup: Chelsea vs Nottingham Forest

FA Cup: Chelsea vs Nottingham Forest

Niedzielne popołudnie to pojedynek na Stamford Bridge pomiędzy czwartym zespołem Premier League i czwartym Championship, czyli Chelsea vs Nottingham Forest w ramach trzeciej rundy FA Cup.

Na początku nowego roku The Blues zremisowali z Brighton 1:1. Cóż, nie napawa to optymizmem, jednak zespół jest w okresie przejściowym, a pomimo remisu Chelsea ma o punkt przewagi więcej niż przed startem kolejki. Zespół ze Stamford Bridge walczy w tym sezonie na kilku frontach, a zważając na terminarz możemy spodziewać się wielu zmian w składzie na niedzielny mecz. Na pewno na boisku nie zobaczymy Loftusa-Cheeka, Alonso oraz Giroud. Niepewny jest również występ Tomoriego.

Sytuacja z kontuzjami prezentuje się dużo lepiej od strony gości, bo do składu prawdopodobnie wróci: Dawson, Benalouane, Michael Hefele i Ribeiro. Nie zobaczymy natomiast Darikwy. Mówiąc o formie The Reds, można powiedzieć że zakończył się okres posuchy, bo po pięciu meczach bez wygranej nadszedł czas, by to oni zanotowali trzy oczka w trzech meczach z rzędu.

Nottingham nie wygrało żadnego z ostatnich pięciu spotkań na Stamford Bridge.

Rok temu na tym etapie Nottingham Forest pożegnało się z tymi rozgrywkami za sprawą The Blues.

Ostatni zespół, który dwa razy z rzędu eliminował Nottingham Forest to Liverpool w latach 87/88, 88/89

Pomiędzy tymi zespołami jest zbyt duża różnica i nawet jeśli Lampard zdecyduje się na wystawienie jeszcze młodszej drużyny, to bez wątpienia sobie poradzą.

Poza pojedynkiem czwartych miejsc, starcie to będzie debiutem dla Franka Lamparda w FA Cup, jako szkoleniowca The Blues.

Dodatkowo te drużyny będą walczyć ze sobą po raz trzeci w ostatnich trzech latach w tym pucharze.

Początek wszystkich spotkań tych rozgrywek przesunięty jest o minutę w ramach wsparcia akcji, której celem jest zwrócenie uwagi na zdrowie psychiczne. Więc pierwszy gwizdek nastąpi o 15:01, a nie o równej 15.


 

O autorze

Avatar

Kibic Chelsea od lat 14. Na tym portalu moja działko to w znacznej mierze zapowiedzi. Poza samym pisaniem interesuje się retoryką oraz montażem wideo.

Related posts

Korzystanie z portalu jest całkowicie darmowe, wobec czego prosimy o to, abyś wyłączył program blokujący reklamy.

Strona dzięki czemu może się utrzymywać, a my możemy tworzyć ten portal i rozwijać się jako społeczność!

X
Chelsea24News

FREE
VIEW