Bruce Buck o Romanie Abramowiczu oraz o ufundowanym przez niego projekcie - Chelsea24News
Bruce Buck o Romanie Abramowiczu oraz o ufundowanym przez niego projekcie
Bruce Buck o Romanie Abramowiczu oraz o ufundowanym przez niego projekcie

Bruce Buck o Romanie Abramowiczu oraz o ufundowanym przez niego projekcie

Prezes Chelsea, Bruce Buck udzielił wywiadu, w którym to opowiedział o sytuacji Romana Abramowicza. Amerykanin nakreśla jak ważną postacią do dnia dzisiejszego jest Rosjanin.

– Jeśli mam być szczery, Pan Abramowicz jest zaangażowany w życie klubu jeszcze bardziej niż kiedykolwiek. Stara się pomagać we wszystkich aspektach.

Jednym z wielkich projektów Abramowicza była walka o wyplenienie antysemityzmu. W ciągu roku, The Blues przeprowadzili kampanię „Powiedz nie antysemityzmowi.” Z okazji Dnia Pamięci o Ofiarach Holokaustu 27 stycznia na Stamford Bridge ma powstać pamiątkowy mural poświęcony żydowskim piłkarzom i brytyjskim jeńcom wojennym.

– Pan Abramowicz bardzo interesuje się sztuką i miał pomysł, aby przez ten projekt więcej ludzi zwróciło uwagę na ten problem. Więc mural został opracowany na podstawie tego pomysłu, i oczywiście jest podarowany przez pana Abramowicza. Zawsze postrzegaliśmy nasze wysiłki w tym zakresie jako skoncentrowane na świadomości, edukacji i pamięci, pamiętając, że historia czasami się powtarza. Rasizm i dyskryminacja to nie tylko problem piłkarski, problem społeczny, który znajduje odzwierciedlenie w stadionach piłkarskich.

– Pan Abramowicz dba nie tylko o antysemityzm, ale o wszelkie inne formy dyskryminacji. Skupiliśmy się na tym problemie jako specjalnym projekcie, mimo że kontynuujemy inne, które również mają na celu walkę z wszelkimi rodzajami dyskryminacji.

Źródło: Football London

O autorze

Related posts

Korzystanie z portalu jest całkowicie darmowe, wobec czego prosimy o to, abyś wyłączył program blokujący reklamy.

Strona dzięki czemu może się utrzymywać, a my możemy tworzyć ten portal i rozwijać się jako społeczność!

X
Chelsea24News

FREE
VIEW