Bruce Buck o Romanie Abramowiczu oraz o ufundowanym przez niego projekcie - Chelsea24News
Bruce Buck o Romanie Abramowiczu oraz o ufundowanym przez niego projekcie
Bruce Buck o Romanie Abramowiczu oraz o ufundowanym przez niego projekcie

Bruce Buck o Romanie Abramowiczu oraz o ufundowanym przez niego projekcie

Prezes Chelsea, Bruce Buck udzielił wywiadu, w którym to opowiedział o sytuacji Romana Abramowicza. Amerykanin nakreśla jak ważną postacią do dnia dzisiejszego jest Rosjanin.

– Jeśli mam być szczery, Pan Abramowicz jest zaangażowany w życie klubu jeszcze bardziej niż kiedykolwiek. Stara się pomagać we wszystkich aspektach.

Jednym z wielkich projektów Abramowicza była walka o wyplenienie antysemityzmu. W ciągu roku, The Blues przeprowadzili kampanię „Powiedz nie antysemityzmowi.” Z okazji Dnia Pamięci o Ofiarach Holokaustu 27 stycznia na Stamford Bridge ma powstać pamiątkowy mural poświęcony żydowskim piłkarzom i brytyjskim jeńcom wojennym.

– Pan Abramowicz bardzo interesuje się sztuką i miał pomysł, aby przez ten projekt więcej ludzi zwróciło uwagę na ten problem. Więc mural został opracowany na podstawie tego pomysłu, i oczywiście jest podarowany przez pana Abramowicza. Zawsze postrzegaliśmy nasze wysiłki w tym zakresie jako skoncentrowane na świadomości, edukacji i pamięci, pamiętając, że historia czasami się powtarza. Rasizm i dyskryminacja to nie tylko problem piłkarski, problem społeczny, który znajduje odzwierciedlenie w stadionach piłkarskich.

– Pan Abramowicz dba nie tylko o antysemityzm, ale o wszelkie inne formy dyskryminacji. Skupiliśmy się na tym problemie jako specjalnym projekcie, mimo że kontynuujemy inne, które również mają na celu walkę z wszelkimi rodzajami dyskryminacji.

Źródło: Football London

O autorze

Lukasz Tryka

Kibicuję Chelsea od pamiętnego finału w 2012 roku. Za każdym razem wspieram trenera i piłkarzy jak tylko mogę. Futbol to moja pasja i cieszę się, że mogę działać na rzecz tak wielkiej społeczności. Lubię poznawać coraz to nowsze rzeczy oraz mieć wiele nowych zajawek. Kibicuję też kilku innym klubom jak Real Madryt czy Southampton. Jestem uczniem klasy maturalnej w liceum. Pozdrawiam!

Related posts

Korzystanie z portalu jest całkowicie darmowe, wobec czego prosimy o to, abyś wyłączył program blokujący reklamy.

Strona dzięki czemu może się utrzymywać, a my możemy tworzyć ten portal i rozwijać się jako społeczność!

X
Chelsea24News

FREE
VIEW