Caballero: Mamy w drużynie wspaniałych dzieciaków - Chelsea24News
Caballero: Mamy w drużynie wspaniałych dzieciaków
Caballero: Mamy w drużynie wspaniałych dzieciaków

Caballero: Mamy w drużynie wspaniałych dzieciaków

Rezerwowy bramkarz The Blues, Willy Caballero udzielił wywiadu dla oficjalnej strony Chelsea, w którym to m.in. wspomina najlepszych zawodników, z którymi miał przyjemność trenować.

– Przez dwa lata pracowałem z włoskimi menedżerami, którzy mają swój własny pomysł na grę, który chcą stale trenować oraz powtarzać. U Franka trenujemy zupełnie inaczej, trenowanie oraz pracowanie pod jego skrzydłami jest wspaniałe.

– Mamy przypisane nam zadania, które musimy wykonać, lecz cieszymy się treningami, które mamy, naprawdę je lubimy. Nie chcę też powiedzieć, że my się tylko bawimy, gdyż jesteśmy profesjonalistami, lecz lubimy rywalizację na treningach, kiedy to robimy m.in. zawody strzeleckie.

– W momencie gdy trenowałem z doświadczonymi oraz wielkimi trenerami, skupiałem się tylko i wyłącznie na zwyciężaniu, lecz u Franka się to zmieniło, gdyż stale poprawiamy nasze umiejętności. Często jest tak, że trenerzy nie wiedzą jak odpowiednio mogą rozwinąć danego piłkarza, nie mają już pomysłu na to jak on mógłby stać się lepszy, a Frank wierzy, że każdy z nas może się jeszcze rozwinąć.

Willy wspomina sezon, kiedy to byli razem z Frankiem Lampardem w jednej drużynie (Manchesterze City). Twierdzi, że początkowo trudno było mu się przestawić z relacji kolegi z zespołu na trenera.

– Tak grałem z nim w jednej drużynie, lecz paru innych zawodników również, więc nie jestem jedyny. W Manchesterze City mieliśmy dobre relacje, pozytywnie wspominam tamten czas. Całkiem zabawne było to jak rozpoczynaliśmy obecny sezon, kiedy to Frank był naszym trenerem i musieliśmy słuchać jego poleceń i rozkazów. Dopiero następnego dnia zrozumiałem, że on jest teraz moim szefem, potrzebowałem trochę czasu na przystosowanie się do tej sytuacji.

– Po pierwsze, musisz okazywać jeszcze większy szacunek. Uważam, że to wszystko co się kiedyś wydarzyło, kiedy on był jeszcze piłkarzem, jest w naszych pamięciach. Teraz nadeszły nowe czasy zarówno dla mnie jak i dla niego. Znałem go już jako piłkarza, a dziś pokazuje nam jak mamy trenować oraz pracować, to fantastyczne.

Dla doświadczonego Argentyńczyka to kolejny z kolei sezon w profesjonalnym futbolu, który w przyszłym roku skończy już 40 lat. Jak sam twierdzi, czuje się on czasem jako ojciec kilku zawodników z drużyny, którzy są od niego znacznie młodsi.

– Miałem wielkie szczęście, że mogłem trenować z takimi wielkimi zawodnikami jak Leo Messi, Sergio Aguero i wieloma innymi wspaniałymi piłkarzami, a w tym z Edenem Hazardem oraz Willianem w Chelsea. Mamy w drużynie wspaniałych dzieciaków, którzy w przyszłości przyniosą wiele dobrego dla tego klubu. Najważniejsze jest to, że oni są ciągle skoncentrowani oraz skupieni na swoim rozwoju, tego od nich wymaga Frank.

– Nigdy nie słyszałem, żeby rozmawiali dużo o pieniądzach czy się nimi przechwalali, to niesamowite. Nieustannie rozmawiają o piłce nożnej i chcą wygrywać wszystkie spotkania. W drużynie panuje naprawdę świetna atmosfera.

– Jako najbardziej doświadczony zawodnik w drużynie musisz czasami pomagać tym dzieciakom, m.in. podczas treningów. Możesz pomóc w ich rozwoju, gdyż masz za sobą wiele sezonów w swojej karierze. Czasem staram się im pomagać, lecz oni jej raczej nie potrzebują. Wszyscy są naprawdę na wysokim poziomie.

– Najbardziej z nich wszystkich podoba mi się gra Masona Mounta, ponieważ pokazuje się z naprawdę świetnej strony i słucha wszystkich poleceń trenera, to bardzo ważne. Dzięki temu wszystkiemu, on naprawdę może stać się wielką gwiazdą Chelsea oraz reprezentacji Anglii.

Źródło: Chelsea FC

O autorze

Jakub Czapran

Zagorzały fan Chelsea, który uwielbia narzekać na wybory personalne naszego ukochanego trenera.

Related posts

Korzystanie z portalu jest całkowicie darmowe, wobec czego prosimy o to, abyś wyłączył program blokujący reklamy.

Strona dzięki czemu może się utrzymywać, a my możemy tworzyć ten portal i rozwijać się jako społeczność!

X
Chelsea24News

FREE
VIEW