Chelsea przełamuje złą passę - The Blues wygrywają z Burnley! - Chelsea24News
Chelsea przełamuje złą passę – The Blues wygrywają z Burnley!

Nareszcie! Tak zareagował każdy fan Chelsea, gdy The Blues w końcu przełamali bardzo niekorzystną serię ligowych meczów domowych, gdzie The Blues praktycznie nie wygrywali. Dzisiaj jednak bardzo pewnie pokonali przyjezdnych z Burnley i na pewno jest to powód do zadowolenia dla Franka Lamparda i jego zawodników.

Już od pierwszych minut to Chelsea atakowała z ogromnym animuszem, jednak brakowało ostatniego podania lub celnego strzału, wydawało się jednak że kwestią czasu jest pierwsza bramka dla gospodarzy. Mimo to minuty upływały, a The Blues nie potrafili sforsować formacji defensywnej Burnley. Dopiero indywidualny rajd Williana, który zakończył się faulem rywala dał prowadzenie, po tym jak Jorginho w swoim stylu pewnie wykorzystał jedenastkę.

Niedługo potem było już 2-0. Akcja dwójkowa Hudsona-Odoi oraz Jamesa, po czym ten drugi dośrodkowuje piłkę. Tammy Abraham wywalczył sobie pozycję w polu karnym i uderzył w kierunku bramki strzeżonej przez Pope’a.

Bardzo szybko Chelsea zabiła ten mecz w drugiej połowie – świetne dośrodkowanie Azpilicuety, które zamykał Hudson-Odoi. Anglik zdobył swoją pierwszą ligową bramkę w tym sezonie, ustalający wynik spotkania na 3-0.

Do końca meczu The Blues atakowali i tworzyli sobie kolejne okazje, jednak zwłaszcza Tammy Abraham marnował swoje szanse. Anglik mógł zdobyć dzisiaj więcej niż jednego gola, jednak w polu karnym zabrakło mu szczęścia i odpowiedniego wykończenia.

Chelsea do końca kontrolowała to spotkanie, praktycznie nie dopuszczając rywala do swojego pola karnego. Burnley stwarzali nieliczne zagrożenie po stałych fragmentach gry, jednak patrząc całościowo to nie sprawili dzisiaj podopiecznym Lamparda żadnych kłopotów.

The Blues mają teraz tydzień odpoczynku przed kolejnym ligowym spotkaniem – tym razem będzie to wyjazd do Newcastle.