Premier League: Chelsea vs Burnley - Chelsea24News
Premier League: Chelsea vs Burnley
Premier League: Chelsea vs Burnley

Premier League: Chelsea vs Burnley

W sobotę na Stamford Bridge Chelsea zmierzy się z Burnley, w tym meczu piłkarze Lamparda będą chcieli uniknąć niechlubnego wyczynu.

The Blues w tym sezonie wyjątkowo kiepsko radzą sobie na swoim boisku. Pomimo niezłej formy Abrahama to na Stamford Bridge dalej trudno o bramki. Najlepiej o tym świadczy fakt, że przeciw West Hamowi, Bournemouth oraz Southampton, piłkarze Chelsea dośrodkowywali 85 razy(nie licząc zagrań ze stałych fragmentów gry) i nic z tego nie wynikło. Ostatnie dwa mecze domowe to dwie porażki. Ostatni raz trzy porażki z rzędu na Stamford Bridge, The Blues notowali w 1993 roku.  Poprzedni szkoleniowcy zespołu z Londynu słynęli z wyrównywania, a nawet bicia niechlubnych rekordów. Na szczęście Lampard zdaje się w niczym ich nie przypominać, a zważywszy na klasę sobotniego rywala można do tego pojedynku podejść ze sporą dozą optymizmu.

Ze strony Londyńczyków, na boisku nie zobaczymy: Alonso, Loftusa-Cheeka, a także Pulisic.

The Clarets obecnie zajmują 15 miejsce w tabeli, a od strefy spadkowej dzielą ich zaledwie 4 punkty. Przeciw Chelsea Sean Dyche nie będzie mógł liczyć na Gudmunssona. Na boisku prawdopodobnie nie zobaczymy Barnesa, Bardsleya, Rodrigueza.

Patrząc na oba te zespoły możemy znaleźć punkt wspólny w niezbyt pochlebnych seriach.

Chelsea na 9 spotkań ligowych tylko raz cieszyła się wynikiem „do zera”. W tym pojedynku 9 to dość ciekawa liczba bo dokładnie w tylu meczach podopieczni Dyche’a nie zdobyli bramki do przerwy.

Sobotnia rywalizacja może wyglądać dość szablonowo, Chelsea będzie spędzać większość czasu na połowie rywala, bez zamierzonego skutku. Natomiast gorzej usposobiony rywal będzie twardo się bronił. Warto jednak trochę się poświęcić i obejrzeć widowisko ze względu na końcówki, bo ta będzie sprawdzianem dla defensywy The Blues. Ci przecież stracili aż 10 bramek w ostatnich minutach meczu, z kolei Burnley strzeliło, aż 1/3 swoich bramek właśnie w końcówkach. Myślę jednak, że to będzie jedno z tych spotkań, w których wreszcie formacja defensywna spisze się na medal, a Chelsea będzie świętować kolejne czyste konto w sezonie.

Pierwszy gwizdek o 16.


 

O autorze

Avatar

Kibic Chelsea od lat 14. Na tym portalu moja działko to w znacznej mierze zapowiedzi. Poza samym pisaniem interesuje się retoryką oraz montażem wideo.

Related posts

Korzystanie z portalu jest całkowicie darmowe, wobec czego prosimy o to, abyś wyłączył program blokujący reklamy.

Strona dzięki czemu może się utrzymywać, a my możemy tworzyć ten portal i rozwijać się jako społeczność!

X
Chelsea24News

FREE
VIEW