Tomori: Rywalizacja jest niezbędna, aby stać się lepszym
Tomori: Rywalizacja jest niezbędna, aby stać się lepszym

Tomori: Rywalizacja jest niezbędna, aby stać się lepszym

Jeden ze środkowych obrońców The Blues Fikayo Tomori, udzielił wywiadu, w którym to opowiedział m.in. o konkurencji w zespole oraz o drodze z akademii do pierwszego zespołu.

– Na pewno pomagam nam fakt, iż jest tu nasz kilku (zawodników z akademii). Wszyscy razem przechodziliśmy przez wszystkie szczeble młodzieżowych zespołów, aby finalnie występować w pierwszej drużynie. Teraz jesteśmy razem, a przed meczami rozmawiamy o tym, czego od siebie oczekujemy.

– Podczas rozmowy z Tammym, to mówię do niego np. „Jeśli będę miał piłkę, to pobiegnij tu lub tam. Ja, Reece, Callum, Mason i Tammy otrzymaliśmy szansę oraz okazje do pokazania się. Rozmawialiśmy przed sezonem o tym, że jesteśmy gotowi i możemy zrobić realną różnicę na boisku na korzyść naszej drużyny.

– Gdybyśmy nie wykorzystali szansy od trenera, to zapewne nie znajdowalibyśmy się w tym miejscu, w którym aktualnie jesteśmy. Podczas tej kampanii mamy wyjątkową szansę do pokazania tego co potrafimy. W tym klubie jesteś uczony jak zwyciężać, zawsze chcesz to robić. W Chelsea oczekuje się tylko zwycięstw, a my od samego początku też tego chcieliśmy.

– Rozpoczynając ten sezon powiedziałem sobie coś w stylu: „Chcę grać jak najwięcej, rozwijać się i być coraz to lepszym piłkarzem”. Dostałem szansę w spotkaniu przeciwko Sheffield United, chciałem pokazać się z jak najlepszej strony, aby regularnie występować w pierwszym składzie.

– Kiedy w twoim zespole jest aż czterech środkowych defensorów, nie może być łatwo o miejsce w składzie. Każdy z nas chce grać jak najczęściej. To jest zdrowa rywalizacja, która tylko i wyłącznie cię motywuje. W takim klubie to jest niezbędne, ponieważ tylko dzięki konkurencji możesz stać się lepszy.

 

Źródło: Mirror

O autorze

Avatar

Zagorzały fan Chelsea, który uwielbia narzekać na wybory personalne naszego ukochanego trenera.

Related posts

Korzystanie z portalu jest całkowicie darmowe, wobec czego prosimy o to, abyś wyłączył program blokujący reklamy.

Strona dzięki czemu może się utrzymywać, a my możemy tworzyć ten portal i rozwijać się jako społeczność!

X
Chelsea24News

FREE
VIEW