Wnioski po meczu z Burnley - Chelsea24News
Wnioski po meczu z Burnley

1. Ten mecz udowodnił doskonale jedno – gra bez farta gówno warta. Pierwsza połowa – przeciętna w naszym wykonaniu – zakończyła się wygraną 2:0. Trzeba jednak pamiętać o minimalnym spalonym przy golu Burnley, a także o tym, że Barkley wybił piłkę z linii bramkowej. W drugiej połowie graliśmy zaś lepiej, stworzyliśmy dużo sytuacji, ale nie przekuliśmy tego w gole. Ten mecz mógł się kompletnie inaczej zakończyć. Ciekawe ile takich spotkań, w których zabrakło odrobiny szczęścia mieliśmy już w tym sezonie.
  2. Reece James będzie wielki. Niesamowity występ Anglika, po raz kolejny udowodnił, jak dużą wartość dodaną stanowi dobry boczny obrońca. Pewnie spory procent naszych akcji nie narodziłoby się, gdyby Jamesa nie byłoby dziś na boisku. Swoją drogą wydaje mi się, że czysto piłkarsko to właśnie 21-latek ma najwyższą pozycję wśród bocznych obrońców u Lamparda. Azpilicueta w swojej ocenie na pewno ma kilka dodatkowych punktów za bycie kapitanem i wpływ na drużynę. Ponadto jeśli nie ściągniemy bocznego obrońcy, to szczerze mówiąc moglibyśmy grać tak: Azpilicueta, Emerson na LO, James i Lamptey na PO. W tej kolejności. Co myślicie?
  3. Druga połowa to pokaz piłki Chelsea. Myślę, że właśnie do takiego stylu dąży Frank. Trzecią bramkę powinno się nagrać i puszczać w Cobham przed każdym treningiem – doskonale przerzuciliśmy ciężar gry i z łatwością dogrywaliśmy w pole karne. Super.
  4. To, że Lampard nie zdjął żadnego zawodnika pokazuje wg mnie dwie rzeczy: po pierwsze nie mamy na ławce kogoś, kogo warto wpuścić na końcówkę. Wszyscy obiecujący młodzicy znajdowali się na boisku (poza Tomorim, ale stoperów się bez powodów nie zmienia). Po drugie: widocznie Lampard był tak zadowolony ze swojego składu i gry, że nie miał serca kogokolwiek ściągać. Osobiście nie widziałem zmęczenia po żadnym z naszych zawodników – wręcz odwrotnie – do końca mieli ciąg na bramkę.
  5. Takie mecze Hudson-Odoi musi rozgrywać częściej. Chcę wierzyć w to, że to efekt tego, że Anglik zagrał drugi mecz w wyjściowym składzie z rzędu. Takiego skrzydłowego potrzebujemy, takiego Calluma chcemy oglądać.