Lewis Dunk pod obserwacją Chelsea - Chelsea24News
Lewis Dunk pod obserwacją Chelsea
Lewis Dunk pod obserwacją Chelsea

Lewis Dunk pod obserwacją Chelsea

Od dłuższego czasu Chelsea rozgląda się za potencjalnym nowym, środkowym obrońcą, gdyż Frank Lampard uważa, że to jest jedna z pozycji, która wymaga wzmocnienia. Najgłośniej mówi się o powrocie Nathana Ake za sprawą klauzuli odkupu, lecz zarząd The Blues rozgląda się za alternatywami, w przypadku gdyby nie udało się zakontraktować Holendra.

Kolejnym zawodnikiem, który trafił pod obserwację jest Lewis Dunk z Brighton. Anglik w tym sezonie miał udowodnić, że jest dobrym defensorem oraz, że jest gotowy na transfer do większego klubu. Zarząd Chelsea miał nawet poczynić już pierwsze kroki i zapytać Brighton o ewentualny transfer. Mewy byłyby skłonne do sprzedaży 28-letniego stopera, lecz tylko jeśli do klubu wpłynęłaby wysoka oferta. Brighton za swojego zawodnika oczekuje kwoty oscylującej w granicach 50 milionów euro.

Menedżer The Blues ma być niezadowolony z tego jak nierówną formę prezentują Kurt Zouma oraz Andreas Christensen, a Lewis Dunk miałby być zawodnikiem, który przede wszystkim wniósłby więcej pewności oraz stabilizacji do gry Chelsea.

The Telegraph informuje natomiast, że ciągle numerem jeden na liście życzeń Niebieskich jest Nathan Ake, a Dunk ma być zaledwie alternatywnym rozwiązaniem. W przypadku zakontraktowania Holendra, temat transferu 28-letniego Anglika najprawdopodobniej upadnie.

W tym sezonie w barwach Brighton, Lewis Dunk wystąpił w 20 spotkaniach Premier League, udało mu się strzelić 2 gole oraz zanotować 3 asysty. Jego umowa z klubem wygasa dopiero latem 2023 roku.

Źródło: Sunday Times

O autorze

Avatar

Zagorzały fan Chelsea, który uwielbia narzekać na wybory personalne naszego ukochanego trenera.

Related posts

Korzystanie z portalu jest całkowicie darmowe, wobec czego prosimy o to, abyś wyłączył program blokujący reklamy.

Strona dzięki czemu może się utrzymywać, a my możemy tworzyć ten portal i rozwijać się jako społeczność!

X
Chelsea24News

FREE
VIEW