Pulisic: To dla mnie spełnienie marzeń - Chelsea24News
Pulisic: To dla mnie spełnienie marzeń
Pulisic: To dla mnie spełnienie marzeń

Pulisic: To dla mnie spełnienie marzeń

Christian Pulisic opowiedział nieco o swoim pierwszym półroczu w Chelsea.

– Bramki z Burnley były dla mnie bardzo ważne, to były moje pierwsze gole w Premier League, poza tym to był pierwszy start od dłuższego czasu. Byłem bardzo szczęśliwy, te wszystkie emocje były bardzo widoczne na mojej twarzy podczas celebracji.

– Tamten dzień po prostu nie mógł być lepszy, wszystko poszło tak jak sobie wymarzyłem. Dzięki takim doświadczeniom zyskujesz pewność siebie. Wiedziałem również, że moi koledzy oraz trener we mnie wierzą, to było bardzo pomocne i dzięki temu mogłem się rozwijać.

– Jako dziecko często się przeprowadzałem, co bardzo mi pomogło w aklimatyzacji. Mam doświadczenie w zmianach klubów czy miejsca zamieszkania. Oczywiście byłem bardzo młody będąc piłkarzem Brackley Town, więc nie mam zbyt wielu wspomnień, jednak pamiętam że to był wspaniały czas. Przyjazd do Niemiec był dla mnie wielkim przeżyciem, po raz pierwszy opuściłem rodzinę, nie mówiłem po niemiecku. Te wszystkie doświadczenia bardzo mi jednak pomogły.

– Londyn to wspaniałe miasto. Początkowo mieszkałem w małym miasteczku, potem trafiłem do Dortmundu, aby na końcu wylądować w Londynie. Zdążyłem zauważyć jak ważny jest tutaj futbol, jak głęboko zakorzeniony jest w kulturze. To dla mnie bardzo dużo znaczy, być częścią zespołu grającego w Premier League, zawsze o tym marzyłem, to dla mnie spełnienie marzeń.

– Myślę że nasza drużyna to fajna mieszanka, sam należę do młodszych graczy, ale mamy w kadrze również tych bardziej doświadczonych, więc możemy się wspólnie od nich uczyć. Frank Lampard był wielkim piłkarzem, którego oglądałem jako dziecko, świetnie mieć go za menedżera. Sesje treningowe są bardzo intensywne, jednak odzwierciedlają to jak chcemy grać – wysokim pressingiem i z jak największą intensywnością.

– Chcemy skoczyć sezon w czwórce, zamierzamy o to walczyć i skończyć najwyżej jak się da. To nasz cel. Chcemy wygrać każdy mecz, więc musimy koncentrować się na każdym kolejnym spotkaniu z osobna.

Źródło: SkySports

O autorze

Michal Malolepszy

Redaktor naczelny portalu. Uwielbiam pisać o piłce, mówić o piłce, czytać o piłce. Wspomniałem już, że lubię piłkę nożną? Oprócz tego lubię dobrą książkę (najlepiej o piłce!) oraz film. Cieszy mnie to jak dużą społeczność zbudowaliśmy i mocno pracuje nad tym, aby stale ją powiększać.

Related posts

Korzystanie z portalu jest całkowicie darmowe, wobec czego prosimy o to, abyś wyłączył program blokujący reklamy.

Strona dzięki czemu może się utrzymywać, a my możemy tworzyć ten portal i rozwijać się jako społeczność!

X
Chelsea24News

FREE
VIEW