Kepa: Jestem tutaj szczęśliwy - Chelsea24News
Kepa: Jestem tutaj szczęśliwy
Kepa: Jestem tutaj szczęśliwy

Kepa: Jestem tutaj szczęśliwy

Bramkarz The Blues, Kepa Arrizabalaga udzielił wywiadu dla oficjalnej strony Chelsea, w którym opowiedział o różnicach pomiędzy Premier League, a La Liga.

– Premier League jest trochę inna niż La Liga. Zawodnicy z pola oraz bramkarze są na pewno mniej chronieni przez sędziego. W niektórych sytuacjach musisz być twardszy oraz silniejszy, gdyż sędzia może nie gwizdnąć faulu, potrzebujesz chwili, aby przywyknąć do tej sytuacji.

– Musisz również zrozumieć, że angielski futbol jest znacznie szybszy, możesz mieć mniej kontaktów z piłką oraz podań, lecz więcej okazji do strzelenia gola. Piłka może być bardzo daleko, lecz po dwóch podaniach nagle może znaleźć się w twoim polu karnym, więc należy być skoncentrowanym oraz skupionym przez 90 minut meczu.

– Mecze w Anglii są bardzo dobre do oglądania, pada w nich dużo bramek, a mecze rozgrywane są z dużą intensywnością. Potrzebujesz trochę czasu, aby się zaaklimatyzować, a potem rozgrywanie spotkań to czysta przyjemność i zabawa. Bardzo podoba mi się angielski futbol, atmosfera na stadionie, jako zawodnik lubisz grać przy głośnym dopingu kibiców. Jestem tutaj szczęśliwy, dobrze się tu czuję.

Źródło: Chelsea FC

O autorze

Jakub Czapran

Zagorzały fan Chelsea, który uwielbia narzekać na wybory personalne naszego ukochanego trenera.

Related posts

Korzystanie z portalu jest całkowicie darmowe, wobec czego prosimy o to, abyś wyłączył program blokujący reklamy.

Strona dzięki czemu może się utrzymywać, a my możemy tworzyć ten portal i rozwijać się jako społeczność!

X
Chelsea24News

FREE
VIEW