LOAN WATCH - Conor Gallagher! - Chelsea24News
LOAN WATCH – Conor Gallagher!
LOAN WATCH – Conor Gallagher!

LOAN WATCH – Conor Gallagher!

Aktualnie aż 29 zawodników Chelsea przebywa poza klubem na wypożyczeniu, są to zarówno juniorzy, którzy rozgrywają swoje debiutanckie sezony w pierwszej drużynie, oraz doświadczeni zawodnicy, którzy poszukują swojej szansy poza klubem, aby udowodnić swoją wartość.

W tym podsumowaniu znajdziesz informacje na temat jak dani zawodnicy radzą sobie na swoich wypożyczeniach. Pozwolę sobie ich zestawić na trzy kategorie: warci uwagi (grający dobry sezon), rozczarowanie (słaby sezon), neutralni (kontuzje, przeciętność etc).

WARTY UWAGI:

 CONOR GALLAGHER

(Charlton / Swansea)

Wiek: 20

Wzrost: 182 cm

Pozycja: środkowy pomocnik / ofensywny pomocnik

Kontrakt z Chelsea ważny do: czerwiec 2022

Koniec wypożyczenia: czerwiec 2020

Status wychowanka Chelsea: Tak

Jak sam przyznał w jednym z wywiadów dla „The Sun”, od dzieciństwa jest kibicem Chelsea, a Frank Lampard jest jego największym idolem.

Dla 20-letniego Anglika jest to pierwszy sezon w dorosłym futbolu i chyba mało kto się spodziewał, że będzie spisywał się, aż tak dobrze. Conor latem 2019 roku dołączył do Charlton Athletic, gdzie z miejsca stał się zdecydowanie jedną z najważniejszych postaci w zespole, czym samym zapracował sobie na zmianę otoczenia podczas ostatniego okna transferowego. Gallagher dołączył do Swansea City, które aktualnie znajduje się na ósmym miejscu w Championship i tracą zaledwie cztery punkty do miejsca gwarantującego baraże.

Swoją świetną grą przyciągnął nawet zainteresowanie klubów z Premier League, mówiło się głównie o Burnley, Southampton oraz Norwich, lecz zarówno zarząd jak i sam zawodnik zadecydowali, aby dokończył on jednak sezon w drugiej lidze angielskiej. Co ciekawe, do Swansea dołączył również jego kolega z drużyn młodzieżowych The Blues, Marc Guehi, co na pewno im obu ułatwia aklimatyzację w nowym otoczeniu.

Jakim zawodnikiem jest 20-letni Anglik? Na pewno jest uniwersalny. W tym sezonie Championship występował łącznie w kilku formacjach na różnych pozycjach, w Charlton zazwyczaj grał jako ofensywny pomocnik lub skrzydłowy, lecz grywał również w środku pola jako „ósemka”, w Swansea do tej pory wystąpił w trzech spotkaniach, gdzie grał na „dziesiątce”.

 

 

Lee Bowyer (menedżer Charlton) o Conorze.

To naprawdę dobry zawodnik. O cokolwiek go poprosisz, on to wykonuje. Jego tempo pracy oraz zaangażowanie stoi na bardzo wysokim poziomie. Wciąż się uczy, jednak w bardzo szybkim tempie. Codziennie daje on z siebie wszystko, strzelił dla nas kilka ważnych bramek i pomógł wygrać mecze. Posiada bardzo duży talent, a do tego ciągle się uczy i stara się być jeszcze lepszym. 

Steve Cooper (menedżer Swansea) o tym jakim zawodnikiem jest Gallagher.

To bardzo energiczny zawodnik, który uwielbia grać do przodu oraz stwarzać zagrożenie pod bramką rywalizacji. To piłkarz, który zdecydowanie może zrobić różnicę w meczu, m.in. poprzez strzelenie ważnego gola. Conor lubi wychodzić do przodu, lecz również potrafi bardzo dobrze odebrać piłkę oraz rozpocząć kontraatak. Jest również prawdziwym biegaczem, który może co spotkanie biegać po 90 minut z taką samą wysoką intensywnością.

Jak sam siebie określa Conor Gallagher? 

Jestem pomocnikiem biegającym od jednej bramki do drugiej, ciężko pracuję na murawie. Myślę że jestem wystarczająco dobry technicznie, aby zdobywać bramki i asystować, potrafię jednak także bronić. Zawsze podglądałem i podziwiałem jak grał Lampard, na to jak strzelał gole, ciężko pracował oraz ile robił dobrego dla drużyny, takim zawodnikiem właśnie chcę być. Teraz jest menedżerem, to naprawdę ekscytujące. Zamierzam naprawdę ciężko pracować, może dzięki temu otrzymam szanse w następnym sezonie w pierwszej drużynie Chelsea.

 

 

 

To może teraz trochę suchych statystyk, które trochę przybliżą nam jak wygląda Conor jeśli chodzi o liczby. 

Ilość kluczowych podań być może nie powala na kolana, lecz warto pamiętać, że Conor grał przez pół roku w naprawdę słabym Charltonie. Od momentu dołączenia do Swansea, jego średnia ilość kluczowych podań na mecz wynosi aktualnie 1,7.

Co na pewno rzuca się w oczy? Naprawdę wysoka liczba odbiorów, a warto pamiętać, że Gallagher nie grał na szóstce, a na ósemce grał naprawdę dość rzadko, co pokazuje tylko, jak bardzo ten zawodnik pracuje na dobro całego zespołu.

20-latek naprawdę lubi dryblować, przez co dość często wywalcza stałe fragmenty gry dla swojego zespołu, a nawet udało mu się wywalczyć dwa rzuty karne. Na pewno powalający nie jest procent wygrywanych pojedynków w powietrzu, lecz to wynika z m.in. smukłej budowy ciała Anglika.

Czy Conor Gallagher ma przyszłość w Chelsea?

Ciężko to jednogłośnie stwierdzić, gdyż w środku pola pierwszej drużyny The Blues panuje niesamowicie wysoka konkurencja, lecz być może zastąpi on w przyszłym sezonie Rossa Barkleya, czego osobiście bardzo bym chciał. Wierzę, że Frank Lampard zdołałby jeszcze wiele nauczyć zaledwie 20-letniego pomocnika, dla którego jest jednym z największych idoli. Mam nadzieję, że podczas okresu przygotowawczego przed następnym sezonem, menedżer Chelsea zdecyduje się przynajmniej mu przyjrzeć podczas treningów oraz sparingów, a dopiero po tym zadecyduje o przyszłości Conora.

Źródła: Daily Mail, The Sun, Charlton Athletic FC, Swansea City FC, whoscored, transfermarkt.

O autorze

Avatar

Zagorzały fan Chelsea, który uwielbia narzekać na wybory personalne naszego ukochanego trenera.

Related posts

Korzystanie z portalu jest całkowicie darmowe, wobec czego prosimy o to, abyś wyłączył program blokujący reklamy.

Strona dzięki czemu może się utrzymywać, a my możemy tworzyć ten portal i rozwijać się jako społeczność!

X
Chelsea24News

FREE
VIEW