Przedmeczowa konferencja prasowa Franka Lamparda - Chelsea24News
Przedmeczowa konferencja prasowa Franka Lamparda
Przedmeczowa konferencja prasowa Franka Lamparda

Przedmeczowa konferencja prasowa Franka Lamparda

Już w poniedziałek Chelsea zmierzy się z Manchesterem United w ramach następnej kolejki Premier League. Czas więc na przedmeczową konferencję Franka Lamparda.

– Pulisic trenuje z zespołem U-23, więc nie jest gotów na rozegranie spotkania. Ruben także nie jest gotowy na rozegranie meczu w pierwszej drużynie. Tammy nadal odczuwa skutki urazu sprzed dwóch tygodni, jednak trenuje z nami.

– Ziyech posiada ogromną jakość. Posiada umiejętności potrzebne do zdobywania bramek oraz zaliczania asyst. My natomiast często mamy piłkę, jednak czasami brakuje nam tego ostatniego zagrania, miejmy nadzieję, że on to zmieni. On będzie musiał dopasować się do naszego stylu gry, mam nadzieję, że tak się stanie ze względu na jego jakość. Obejrzałem mnóstwo jego spotkań. Byłem pod wrażeniem jego występu w meczu z Tottenhamem w poprzednim sezonie. Jestem zachwycony tym transferem.

– Kepa? Jego reakcja na posadzenie na ławce była dobra, tak jak oczekiwałem. Nie rozmawialiśmy zbyt wiele, decyzję co do obsady bramki podejmę przed meczem. Nie liczy się to ile kosztowałeś, liczy się to, co dajesz na treningach i spotkaniach. Nie chodziło mi o to, aby nim wstrząsnąć, po prostu podjąłem decyzję o grze Willy’ego Caballero. Wiem jak się czuje, przeżywałem to też podczas swojej kariery. To jednak część naszego zawodu, jestem zadowolony z jego reakcji. Jestem otwarty na pracę z nim.

– Jakie zmiany zauważyłem u graczy po przerwie zimowej? Nieco więcej opalenizny! Nie zauważyłem wielkiej różnicy w ich zachowaniu czy mentalności, ale to dobrze. Wrócili wypoczęci, mieliśmy okazję na mały reset, jednak ja kocham to co robię i chcę dawać z siebie wszystko, aby osiągnąć sukces.

– Manchester United to mocna drużyna. Pozyskali nowych graczy w styczniu, oczekuję bardzo trudnego pojedynku. Zdajemy sobie sprawę z tego, jak ważne dla nas są spotkania z Manchesterem United i Tottenhamem.

– Czy transfer Ziyecha oznacza odejście Pedro i Williana? Nie, to nie oznacza tego. Prowadzimy rozmowy z tymi piłkarzami odnośnie ich przyszłości.

– W pierwszym spotkaniu z United traciliśmy bramki, jakich nie powinniśmy tracić. W drugim meczu zagraliśmy bardzo młodym zespołem, jednak te mecze są już za nami. Teraz skupiamy się na tym co przed nami.

– Fury czy Wilder? Myślę że wygra Fury! Jestem fanem tego showmana, życzę mu zwycięstwa.

– Jestem świadomy tego, że Puchar Narodów Afryki oznacza stratę Ziyecha w na kilka tygodni, jednak patrzymy na szerszy kontekst.

– Najbliższy mecz jest tym, który musimy wygrać. Przed nami trzy bardzo trudne domowe spotkania, musimy dać z siebie wszystko, musimy kontrolować spotkanie i mieć pragnienie zwycięstwa.

– Rozmawiałem z Hakimem, wiem o jego trudnym dzieciństwie. Jestem podekscytowany możliwością współpracy z nim.

– Z kim porównywałbym Ziyecha? Nie chcę go porównywać z nikim, ma wspaniałą lewą stopę.

Źródło: Football London

 

O autorze

Michal Malolepszy

Redaktor naczelny portalu. Uwielbiam pisać o piłce, mówić o piłce, czytać o piłce. Wspomniałem już, że lubię piłkę nożną? Oprócz tego lubię dobrą książkę (najlepiej o piłce!) oraz film. Cieszy mnie to jak dużą społeczność zbudowaliśmy i mocno pracuje nad tym, aby stale ją powiększać.

Related posts

X
Chelsea24News

FREE
VIEW