Kovacić: Jesteśmy w stanie osiągnąć wielkie rzeczy w tym sezonie - Chelsea24News
Kovacić: Jesteśmy w stanie osiągnąć wielkie rzeczy w tym sezonie
Kovacić: Jesteśmy w stanie osiągnąć wielkie rzeczy w tym sezonie

Kovacić: Jesteśmy w stanie osiągnąć wielkie rzeczy w tym sezonie

Mateo Kovacić odpowiadał na pytania dziennikarzy na przedmeczowej konferencji prasowej.

– Lewandowski? To świetny piłkarz, ale nie chodzi o niego. Bayern ma skład pełen świetnych graczy, to będzie trudny mecz, przed nami wielkie spotkanie. Miejmy nadzieję, że będziemy się nim cieszyć.

– Rozmawiamy z młodszymi piłkarzami prawie każdego dnia. Teraz jednak mają za sobą wiele ważnych meczów w Premier League, teraz jednak przed nami kolejne wielkie spotkanie. Musimy się tym cieszyć, to wspaniale móc grać w takich meczach. Jutro musimy pokazać to samo co przeciwko Spurs.

– Klucz do pokonania Bayernu? Nie wiem, będziemy analizować ich wieczorem. Trener pokaże nam ich słabe i mocne strony, pokaże nam jak ich zranić. Ich liga nie jest tak wymagająca jak Premier League, więc będą bardziej wypoczęci, jednak przygotujemy się odpowiednio, aby ich zranić bardzo mocno.

– Czy Lampard poprawił moją grę? Nie wiem, gram jednak dobry sezon pod jego wodzą, wiem jednak że mogę więcej. Dobrze się dogadujemy, pracujemy nad moimi wadami, często analizujemy moją grę. Staję się coraz lepszym graczem, jednak to normalne wraz z nabywanym doświadczeniem.

– Mecz ze Spurs może być punktem zwrotnym, to oczywiste. Rezultat z United był zły, mogliśmy jednak szybko się odkuć. Wykonaliśmy kawał dobrej roboty, teraz jednak musimy iść dalej, grać równie dobrze. Możemy zranić wiele mocnych drużyn.

– Miałem szczęście grają dla wielkiego klubu z Madrytu. Wygrałem Ligę Mistrzów i jestem szczęśliwy, jednak piłkarze Chelsea nie pytali mnie o te rozgrywki. Każdy tydzień jest dla nas wielkim wydarzeniem, więc teraz nie zmieni się wiele. Postaramy się wygrać. Ta drużyna jest w stanie osiągać wielkie rzeczy w tym sezonie.

– Willy jest bardzo doświadczonym bramkarzem, to dla nas nic nowego że dobrze sobie radzi. Pokazał wiele razy, że jest dobrym piłkarzem, jestem szczęśliwy, że idzie mu dobrze. Każdego dnia ciężko pracuje, jest najstarszym gościem w szatni i jest dla nas przykładem.

– Co poradzę młodszym graczom? Aby cieszyli się tym meczem. Trzeba się przede wszystkim cieszyć tym, że możesz w tym uczestniczyć.

– Myślę że Chelsea i Bayern to porównywalne drużyny, nie widzę wielkich różnic. Możemy być wielką drużyną, nie mamy zbyt wielkiego doświadczenia, jednak wiemy jak grać ważne mecze. Pokażemy to jutro.

– Fani mogą nam bardzo pomóc, w meczu ze Spurs byli fantastyczni. Potrzebujemy ich wsparcia. Jutrzejszy mecz będzie bardzo otwarty i na pewno ucieszy ich to widowisko.

Źródło: Football London

O autorze

Michal Malolepszy

Redaktor naczelny portalu. Uwielbiam pisać o piłce, mówić o piłce, czytać o piłce. Wspomniałem już, że lubię piłkę nożną? Oprócz tego lubię dobrą książkę (najlepiej o piłce!) oraz film. Cieszy mnie to jak dużą społeczność zbudowaliśmy i mocno pracuje nad tym, aby stale ją powiększać.

Related posts

X
Chelsea24News

FREE
VIEW