Przedmeczowa konferencja prasowa Franka Lamparda - Chelsea24News
Przedmeczowa konferencja prasowa Franka Lamparda
Przedmeczowa konferencja prasowa Franka Lamparda

Przedmeczowa konferencja prasowa Franka Lamparda

Frank Lampard tradycyjnie już udzielił odpowiedzi na pytania dziennikarzy przed spotkaniem Chelsea

– Czy mówiłem o tym, że moja drużyna ma podejmować ryzyko? Nie pamiętam, abym mówił o tym często. Zależy od sytuacji. Przed nami dwumecz, musimy być skoncentrowani na najwyższym możliwym poziomie. Lubię ryzyko w konkretnych strefach, w defensywie musimy być po prostu skupieni.

– Czy Giroud zagra? Jestem pod wrażeniem jego sobotniego spotkania, jednak bardzo ciężko pracował. On zagrał fantastycznie, nie tylko w kwestii gola, ale również pracy bez piłki i bronienia. Jest jakościowym piłkarzem i dał mi sporo do myślenia.

– Czy Lewandowski mnie martwi? Jest stały w formie od lat, zdobywa mnóstwo bramek, wszystko w jego grze jest na najwyższym poziomie. Widziałem mnóstwo spotkań Bayernu, on zawsze błyszczał. Dotarliśmy jednak do fazy pucharowej Ligi Mistrzów, tutaj każdy gra na takim poziomie, dlatego mnie nie martwi.

– Christian, Callum oraz N’Golo nie będą w kadrze meczowej. Pedro wraca do kadry po drobnym urazie. Callum jest bliski powrotu, jednak nie w tym meczu. Ruben znajdzie się w kadrze.

– Czy studiowałem mecze Tottenhamu z Bayernem? Oczywiście, to duża część mojej pracy. Mamy doświadczonych zawodników, mamy także wielu młodych. Oni muszą zrozumieć pewien poziom mentalny. Dużą częścią mojej pracy jest to, aby wydobyć z nich maksimum. Musimy być przygotowani jeżeli chodzi o każdy detal, nie możemy przegapić momentów. Na pewno zdarzą się momenty, gdzie będziemy cierpieć bez piłki, ponieważ Bayern jest fantastyczny w posiadaniu, wiemy jednak co musimy zrobić.

– Czy Bayern może wygrać Ligę Mistrzów? Naturalnie. Mają ogromną jakość w zespole, są liderem Bundesligi. To klub, który pokazuje klasę na każdym polu. Mamy ogromny szacunek do nich, w każdym sezonie są w stanie wygrać Ligę Mistrzów. Naszym zadaniem będzie ich powstrzymać.

– Ufam moim młodym zawodnikom. Wszystko zmienia się w fazie pucharowej, jednak oni dali radę w fazie grupowej.

– Czy jesteśmy underdogiem? Lepiej zapytać o to kogoś z zewnątrz. Moim zadaniem jest przygotować nas do spotkania, znaleźć wady rywala, jego słabe punkty. Zrozumiem jeżeli ktoś nazwie nas underdogiem, ponieważ Bayern jest bardzo silną drużyną. Być może nie posiadamy doświadczenia, jednak jesteśmy w Lidze Mistrzów, aby coś udowodnić. Tak tworzy się najpiękniejsze historie w tym sporcie.

– Jesteśmy w dobrej formie, nasz występ w sobotę był najwyższej próby. Czujemy się silni i skoncentrowani.

– W ostatnich meczach czułem pewne problemy z naszym nastawieniem. Graliśmy dobrze, bardzo dobrze, jednak mieliśmy momenty, gdzie traciliśmy koncentrację. Mówię tutaj o sytuacjach podbramkowych lub momentach, gdzie nie możemy tracić bramek. Jeżeli twoja drużyna oddaje 20 strzałów, a rywal oddaje dwa i wygrywa spotkanie to znaczy, że jest gdzieś problem. Być możę chodzi o koncentrację, być może o pewność siebie. Mowa tutaj jednak o aspektach, które można poprawić, wszyscy w drużynie czują tak samo. Reakcja w meczu z Tottenhamem była dobra. Musimy teraz to powtórzyć i utrzymać formę.

– Czy zimowa przerwa nam pomogła? Nie jestem przekonany, lubię przerwę, to bardzo pozytywna rzecz dla drużyn w Europie. Dla innych lig to naturalna rzecz, jednak jesteśmy w tej samej sytuacji co przed przerwą. Być może psychicznie nieco wypoczęliśmy, ale jedyne co pomoże nam to udowodnić to wyniki. Dla takich meczów gra się w piłkę, dla spotkań z najlepszymi ekipami w Europie. Powinno nam być łatwo utrzymać koncentrację.

– Wspieramy Toniego, każdy z moich piłkarzy jest za nim. Klub jednak nie może zrobić niczego więcej. Wspieram Toniego, on wie o tym doskonale, wiem że możemy wspólnie iść w jednym kierunku. Klub jest bardzo zdecydowany jeżeli chodzi o walkę z rasizmem.

Źródło: Football London

O autorze

Michal Malolepszy

Redaktor naczelny portalu. Uwielbiam pisać o piłce, mówić o piłce, czytać o piłce. Wspomniałem już, że lubię piłkę nożną? Oprócz tego lubię dobrą książkę (najlepiej o piłce!) oraz film. Cieszy mnie to jak dużą społeczność zbudowaliśmy i mocno pracuje nad tym, aby stale ją powiększać.

Related posts

X
Chelsea24News

FREE
VIEW